Wpis z mikrobloga

#darksouls

Korzystając z eventu postanowiłem dać drugą szansę dla ds2. Niewiele jednak pamiętam z poprzedniej próby i nie wszystko jest dla mnie jasne. Zasiedziałem się w początkowej twierdzy i nie mogę przypomnieć sobie sposobu aby dostać się na lokację z jaszczurkami/płazami przy windzie do bosa. Pamiętałem że chyba z windy trzeba wyskoczyć w odpowiednim momencie ale nie widzę takiej możliwości.

Druga kwestia to jak zaatakować inny świat? Mam pękniętą kulę i zablokowaną możliwość jej użycia.

Trzecia kwestia. Z tego co sobie przypominam to fragmenty titanitu (czy jak to się tam nazywa) były przedmiotami deficytowymi. Ja już ich dużo zmarnowałem na początkową broń, a później na miecz półtoraręczny i teraz dorwałem coś jeszcze lepszego bo jakiś wielki miecz królewski który zabiera mniej staminy. Jest możliwość odzyskania tych fragmentów poprzez degradację broni? Chyba nie :(

Ogólnie to spoko mi się gra w najgorsze soulsy. Ja je zapamiętałem jako bardzo grywalną część trylogii i osobiście stawiam je powyżej części trzeciej która mnie szybko zmęczyła. Przy ostatnim podejściu do dwójki dotarłem do końcowego zamku z podstawki i straciłem sejwy. Nie wiem czy znajdę w sobie dość samozaparcia aby znów poświęcić 40h. Spróbować jednak spróbuję ze względu na event który tchnął dużo życia w zabawę. Po wyczyszczeniu lokacji mogę w spokoju pomagać innym i farmić duszyczki, a kiedyś nie miałem takiej możliwości i do pewnego momentu w grze było mi dość ciężko.

Ah. Jak działa pierścień szeptów? Kupiłem go. Będę mógł rozmawiać z innymi graczami? Czy do czego to jest? :)

praise the sun [T]/
  • 6
lokację z jaszczurkami/płazami przy windzie do bosa


@gupiujzewsi: nie masz przypadkiem na myśli Fortecy Sena? to w DS1 było... jeśli jestes w zaginionej twierdzy to stamtąd idziesz albo walczyć z Lost Sinner, albo na dzwonnice, która jest opcjonalną strefą, inaczej musisz wrócić się do Majuli i obrać inną drogę, albo przez ścieżkę w jaskini i ruiny zablokowane przez posąg kobiety, albo w dół studni, ewentualnie heide i zatoka piratów jeśli nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tarkaz: no ja bardzo pozytywnie wspominam ds2. pamiętam że mnie bezstresowo relaksowała eksploracja i przy każdej sesji można było załatwić jakiegoś bossa bo tych było wszędzie pełno.

w twierdzy przy drugim ognisku jest zejście na dół po drabinie. stamtąd można iść do dwóch bossów czyli prześladowcy i ostatniego olbrzyma. do tego drugiego prowadzi winda i gdy obok niej spojrzy się w dół to widać tam spory obszar po którym łażą jakieś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trybun_Plebejski: gra zaliczyła spory downgrade przed premierą i na szybko musieli ja zmieniać. robiła ją też chyba inna ekipa bo właściwe from software pracowało już nad Bloodborne w tamtym czasie.

biorąc pod uwagę że gra powstawała w bólach to i tak jest całkiem fajna oraz ma swój unikalny klimat.
do tego drugiego prowadzi winda


@gupiujzewsi: to Ty jesteś w Knieji Upadłych Olbrzymów, w głównej wieży, do Zaginionej Twierdzy dopiero dojdziesz po pokonaniu olbrzyma i pierwszym prześladowcy przez jego arenę, albo przez Przystań Niczyją... a ta lokacja którą widzisz z windy jest dopiero dużo później dostępna, obok areny z olbrzymem są do niej drzwi, ale klucz do nich jest chyba w Zamku Drangleic, można tam próbować zeskoczyć, ale nie polecam, nawet