Wpis z mikrobloga

Podzielę się z wami, jak prawie byłem na skraju bankructwa, miałem układ ratalny w zusie, ogółem ciężki okres dla gastro, przez covid, tak naprawdę lockdown się zakończył w czerwcu i defakto 2-3 msc były na odkucie, ale w 2 miesiące nie nadrobisz 10 straconych…
Miałem układ ratalny w zusie, spoźniłem się pare razy z wpłatą i w grudniu Zus wypowiedział mi umowę.
03.01.2021 zajęli mi wszystkie konta spółki, do kwoty układu ratalnego -
+ odsetki i koszta windykacyjne z góry, kwota była w kilkudziesięciu tysiącach, zostałem całkowicie odcięty od pieniędzy, gdzie platnosci online mam w 80 %
Dopiero zwolnią mi konto Jak spłacę wszystko, nawet nie miałem żadnej opcji aby się zatowarowac opłacić czynsze nic kompletnie, pojechałem do zusu i usłyszałem może Pan wnioskować jescze raz, teraz rozpatrujemy wnioski 30-60 dni … Gdyby nie to ze miałem od kogo wziąć pieniedze to padłbym na ryj …
Naprawdę niczym tak nie gardzę jak pisem i tym co #!$%@?, ale dopiero będzie armagedon jak w lutym/ marcu poprzychodza nowe rachunki za gaz prąd itp
#pis #polska #firma #zus
  • 2
@karol91plch: Sposób działania państwa to zasługa każdego #!$%@? rzadu od lat, PiS do ZUS nic nie ma, choć może ma ale nic nigdy nikt z tym nie zrobi. Nie tłumacze nikogo tylko taka dygresja ze działanie urzedasow i państwa w zakresie ściągana hajsu zawsze takie było
Mireczku a nie myślałes o pójściu do jakiegoś specjalisty od zus? Słyszałem że jak się dobrze zakręci to takie rzeczy umarzają ale nie wiem ile w tym prawdy. Kiedyś znajomy miał 50k długu u nich i skończyło się na tym że musiał zapłacić same zaległe zdrowotne a resztę mu anulowano.
Ps jeżeli potrzebujesz konta którego Ci zus nie zajmie to zakładaj revolut.