Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna nowego laptopa pod kodzenie (głównie webdev). Zależy mi na tym żeby był mały, lekki ale jednocześnie jak najbardziej wydajny i długo trzymał na baterii. Zakładam że najlepszym wyborem spełniającym te kryteria będzie jakiś Macbook Air z M1 w wypasionej wersji. Problem w tym że jakoś tak strasznie nie lubię OSX. Czy dostanę jakiś sensowny laptop nie-mac który będzie mu dorównywać czy muszę się przeprosić z OSX i wieloletnim przyzwyczajeniem do klawiszy "Ctrl" zamiast "Cmd"? Cena nie gra roli, dla ułatwienia możemy powiedzieć że mam do wydania 10 k.
#programista15k #programowanie
  • 14
@Marmite: Jeśli na OSX możesz pracować w każdej znanej sobie technologii to zdecydowanie warto przyzwyczaić się do maków. O ile parę lat temu można było dyskutować czy wygoda i system maka równoważą jego niższą moc obliczeniową, tak dzisiaj jest on bezkonkurencyjny.

XPS jest spoko z windowsych lapków.
17"

@Zero_Gravity: fragment z posta:

Zależy mi na tym żeby był mały, lekki

17'' się nie łapią

jak dockera używasz codziennie, to lepiej Ubuntu

na razie nie używam codziennie, ale zakładam że to może nastąpić. Ale w sensie zamiast OSX?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saund: pod WSL 2 idzie uruchomić
@UnderratedMoviesBot: a nie wiem, jakoś tak nigdy go nie polubiłem. Pamiętam ze część rzeczy mnie irytowała, ale ostatni raz regularnie na maczku pracowałem dobrych 5 lat temu. Np. strasznie wkurzała mnie klawiszologia - oprócz Cmd zamiast Ctrl dodatkowo jeszcze to ze niektóre skróty które miałem w innych systemach pod Ctrl, w OSX miałem czasem pod Cmd, czasem pod Alt (i chyba czasem pod Ctrl