Wpis z mikrobloga

Opłaca się teraz brać kredyt ze stałym oprocentowaniem? Dostałem ofertę ze stałym ~6% a ze zmiennym ~4.4%

Jakie są przewidywania na wykopie co do stóp procentowych w Polsce? Tylko nie piszcie mi że 10% xD


@card_man: Wybór pomiędzy stałym, a zmiennym oprocentowaniem nie jest łatwy. Na pierwszy rzut oka stałe oprocentowanie jest droższym rozwiązaniem. W sytuacji podniesienia stóp procentowych sytuacja może się jednak odwrócić. Trudno jednoznacznie stwierdzić jaki wybór jest lepszym
@marcpol: czy nadpłacanie kredytu powinno robić się w określony dzień miesiąca ? (No 1 dzień po planowym pobraniu raty przez bank?) w symulatorze nadpłaty gdy przykładowo podam nadpłatę 1000 zł to kapitał zmniejsza się np o 730 zł i rata tanieje o kilka groszy (a co z tymi 270 zł się dzieje ?) zadałem to pytanie w banku i 3 babki nie potrafiły ustalić wspólnej wersji i kazały mi napisać na
@swiatoznawca: W zależności od banku stosowane są rożne systemy. W części z nich nadpłata księgowana jest wyłącznie na spłatę kapitału, przykładowo kredyt z saldem 100 000 zł po nadpłacie kwotą 40 000 zł będzie miał saldo zadłużenia 60 000 zł.

W niektórych bankach od nadpłaty zostaną odjęte naliczone odsetki. Zakładając, że suma odsetek za cały miesiąc to 1000 zł po nadpłacie dokonanej w połowie miesiąca od ostatniej raty naliczone odsetki wyniosą
@marcpol: dziękuje bardzo za tak rzeczową odpowiedz. Czyli generalnie rzecz ujmując te kilka stówek nie idzie w eter tylko zostanie wyrównane w racie. Wiec nie ma znaczenia kiedy (w jakim dniu miesiąca) sie ten kredyt nadpłaca. Co swoją droga jest ciekawe bo nawet wczoraj gdzieś ktoś na wykopie napisał ze tak właśnie jest a jedna z babek w banku powiedziała również, ze ma to znaczenie. Przerażające jest to, ze obsługa banku
@marcpol wiesz może, jak to wygląda w przypadku Santandera? Pan z infolinii powiedział mi, że nadplata wchodzi od razu na kapitał, ale jakbym nie liczyła to wychodzi mi, że z ostatniej nadpłaty zeszły najpierw odsetki.
@marcpol wiesz może, jak to wygląda w przypadku Santandera? Pan z infolinii powiedział mi, że nadplata wchodzi od razu na kapitał, ale jakbym nie liczyła to wychodzi mi, że z ostatniej nadpłaty zeszły najpierw odsetki.


@cialomigdalowate: To na tyle techniczny aspekt, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie otrzymasz takich informacji zarówno w oddziale, jak i na infolinii, o czym przekonałaś się samodzielnie. Sprawdziłem i ja też nie mam takich informacji w
@marcpol: w umowach kredytowych w części ogólnej zawsze jest paragraf spłata kredytu gdzie Bank podaje kolejność potrącenia środków na poszczególne cele na górze zawsze są odsetki za saldo wymagalne odsetki prowizję opłaty na szarym końcu kapitał. Dokładniej rzecz ujmując potwierdzam, dużego znaczenia nie ma kiedy nadplacasz. Musisz jednak pamiętać, że odsetki kapitalizowane są dziennie a zgodnie z COU pobierane są najpierw odsetki tu tworzy się ta magiczna rozbieżność, która w zasadzie
@BialyRosjanin: Podział umowy kredytowej na COU (część ogólna umowy) i CSU (część szczegółowa umowy) to domena tylko części banków. Nie jest to standardem w umowach kredytowych. Taki podział umowy nie występuje w przypadku omawianego banku. Nie każdy bank podaje w umowie kolejność pobierania środków z tytułu umowy. Nie należy mylić kolejności pobierania opłat przez bank z tytułu umowy, bądź w przypadku wypowiedzenia umowy z kolejnością pobierania środków w przypadku nadpłaty. Nie