Wpis z mikrobloga

Mirki, bede pierwszy raz w życiu wynajmował mieszkanie, do tej pory mieszkałem w domach i tylko kilka miesięcy w starym mieszkaniu.

Na co zwrócić uwagę? O co pytać właściciela? Jestem nadwrażliwy na dźwięki, bardzo zależy mi na ciszy więc na pewno będę pytał o to, ale o co jeszcze warto zapytać i sprawdzić?

49m2, nowe osiedle (2018 rok), cena 2000 zł miesięcznie, bez czynszu.

#mieszkanie #najem #nieruchomosci
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@To_The_Moon: Może wynajmij najwyższe piętro, nikt Ci nie będzie tupał od góry i woda nie będzie spływać od innych. Za to wiatr może głośniej hulać.

@NocJestMistyczna: ja mieszkam na ostatnim, nowe budownictwo.bachory z boku jak biegają to słychać jak by ktoś coś ciężkiego upuścił na podłogę. Do tego krzyki. Jak ja nie lubię dzieci i ich #!$%@? rodzicow
@To_The_Moon: Jeszcze co do tych dźwięków, to zwróć uwagę na to, co za oknem, jakie strony świata itd. Od podwórka ciszej, od ulicy głośno. Pomyślisz: będę siedział przy zamkniętych oknach. Ale jeśli są od zachodu, to latem umrzesz. Pomyślisz: kupię klimę. Ale da się zamontować? Upewnij się. Itp. Akurat akustyka wewnętrzna w nowych blokach jest dobra, ale jak masz na podwórku warsztat samochodowy, to i tak będzie słabo.
Jestem nadwrażliwy na dźwięki, bardzo zależy mi na ciszy więc na pewno będę pytał o to


@To_The_Moon: Loteria. Mieszkałem w nowym budownictwie, gdzie za ścianą sąsiad robił remont i nic nie było słychać i w takim, gdzie słychać było kroki jak ktoś chodził w mieszkaniu obok. Najlepiej spytać się przyszłych sąsiadów, bo wynajmujący niekoniecznie musi być z Tobą szczery w tej kwestii.

Na pewno wstępnie warto odrzucić oferty, gdzie widać, że