Wpis z mikrobloga

Jak Lewandowski zakończy karierę, to wrócimy do tych czasów, kiedy w całej Polsce podniecano się, że Ireneusz Jeleń strzelił bramkę dla Auxerre, albo Żurawski miał jeden dobry sezon dla Celticu i jakiś chlop w spódnicy powiedział "Żurawski the best" dla korespondenta TVP, który poleciał na mecz z Hibernianem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mecz
S.....y - Jak Lewandowski zakończy karierę, to wrócimy do tych czasów, kiedy w całej ...

źródło: comment_1642263919L9ZQd8ohdBFlQwUHVVwJnb.jpg

Pobierz
  • 31
@kokomo: kurde, pomieszałeś troszkę :D dudek oczywista sprawa. legenda. kuszczak też legendarny pobyt w MU, ale chyba nie dostal medalu za mistrzostwo bo miał za mało minut na boisku? byla afera jakos w 2007 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale rząsa mi sie kojarzy z feyenordeem, kazmierczak i grzelak w boaviscie porto, a pozniej kazmierczak poszedł do fc porto, kosowskiego w chievo ni #!$%@? nie pamiętam, jak juz
@1erick: Te czasu już się skończyły. Taki Kozłowski, młoda gwiazda Ekstraklasy, pare występów w kadrze, kupiony do Premier League i….tam nie zagra, bo nie dostanie pozwolenia na prace. Brexit sporo zmienił.
@Tomaszku: Tomasz Zdebel, Tomasz Bobel, Andrzej Juskowiak, Radzio Gilewicz, Rafał Niżnik, Paweł Abbott. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oj, można wymieniać.

I obok tego wyszukiwanie piłkarzy o polskim pochodzeniu, choćby Paul Freier (całkiem niezły, ale już grał dla Niemiec). I jakiś czas po tym mieliśmy srogi zaciąg takich lisów, bo u nas bida, więc trzeba naturalizować. I to nie było jakoś bardzo dawno, bo ok. 12 lat temu.
@Sok_Mandarynkowy:
Mnie zawsze strasznie cieszyło jak włączałem telegazetę i na zielono podali, że Polak strzelił gola. Strony chyba 237,238,239 I 240,ale.moze pomieszałem.
W lidze angielskiej i hiszpańskiej nie było żadnego Polaka, a we włoskiej tylko Koźmiński, ale on strzelał baaardzo rzadko. Za to
w lidze niemieckiej był czasem wysyp polskich bramek (wysyp czyli więcej niż 1 strzelec), a czasami posucha we wszystkich zagranicznych ligach.
@1erick: @Sok_Mandarynkowy:
Jeszcze Jop w Moskwie i Piechna w Torpedo, no i Dawid Janczyk w CSKA

Inna sprawa że mamy zdecydowanie lepsze pokolenie, na takie Euro 2008 to my w środku pola szaleliśmy Łobodzińskim, Gargułą, Murawskim i Cycem z Szachtara, w ogóle trzeba było drużyne opierać o zawodników z ekstraklasy.

Zresztą teraz w permiership teraz to w sezon zawodnicy z pola zbierają więcej minut niż przez ostatnie 30 lat.
W