Wpis z mikrobloga

Zawody w których zarabia się 15 k wzwyż ale nie IT ani medyczne i nie fizyczne (kafelkarz, hydraulik) i nie za granicą i nie trzeba #!$%@?ć na nadgodzinach? Proszę o odpowiedź i jeśli można napisać co zrobić żeby zostać taką osobą.
#pytanie #pracbaza
  • 117
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Annonekk: 15k brutto easy w finansach, BI, Business analyst, PM. 15k netto to pewnie consulting ci zostaje ewentualnie, big4 to po paru latach dostaniesz taka kwote ale raczej z pakietem siwych włosow :p no a wyzej to juz IT

Teraz robie jako business analyst, siano przyzwoite dobre premie, robota lzejsza niz programistow a jednoczesnie bardzo rozwojowa polecam bardzo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Captcha--

@mlnrz

Pytanie, gdzie kierownik budowy pracuje 8h dziennie? xD

Polecanie tego zawodu tutaj jest mniej poważne, niż sexworking xD

@Edi93: u siebie :), a poważnie praktycznie każdy kto zarabia ponad 15k nie pracuje 8 godzin
  • Odpowiedz
@Annonekk: @szarley: Zgadza się. Przedstawiciel handlowy z dobrą prowizją i działem w gospodarce z dużymi obrotami i dużymi zakupami jednego klienta. Np. Na składzie budowlanym, który ma prawie wszystko.
  • Odpowiedz
@Annonekk na uop 15k na rękę to raczej rzadkość, bo jeśli ktoś jest na tyle rozgarnięty żeby tyle zarabiac, to najczęściej też wie, że przy przejściu na działalności można zarobić znacznie więcej :)
Za 5 lat 15k to będzie chleb kosztował, tak poza tym ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Annonekk: Większość specjalistów w swojej dziedzinie- murarz, tynkarz akrobata, doradca księgowy, ogólnie jak jesteś w czymś dobry to w Polsce da się żyć na poziomie dość szybko i dość łatwo.
  • Odpowiedz
To ja mam pytanie do "business analyst" które tutaj polecają, co to w ogóle jest? Tak bez smieszkow, jak wygląda takie day to day work? Ktoś może to rozwinąć jak to wygląda z pierwszej ręki?
  • Odpowiedz
@Maciek952: @Roxerood: Business analyst w IT to osoba, ktora kontaktuje sie z biznesem/klientem zewnetrznym, jest pierwszym punktem kontaktu przy developmencie, zbiera wymagania, modeluje procesy, przygotowuje dokumentacje dla developera. Czasami planuje i rozpisuje prace dla devow, to juz zalezy od firmy. Z technologii to wystarczy Jira do zarzadzania praca, Visio do modelowania procesow. Na pewno wazna jest swobodna komunikacja w jezyku angielskim. Jak chcecie, to pytajcie priv.
  • Odpowiedz
@Annonekk jeśli chodzi o finanse to doradca podatkowy, biegły rewident (oba zawody regulowane, trzeba zdać egzaminy, ten na doradcę podatkowego jest według mnie łatwiejszy), główny księgowy (ale nie w każdej firmie tyle dostanie i tu trzeba mieć dość długie doświadczenie - myślę że z 10 lat + najlepiej zdane, choćby częściowego, egzaminy KIDP/PIBR).
  • Odpowiedz