Wpis z mikrobloga

Zawody w których zarabia się 15 k wzwyż ale nie IT ani medyczne i nie fizyczne (kafelkarz, hydraulik) i nie za granicą i nie trzeba #!$%@?ć na nadgodzinach? Proszę o odpowiedź i jeśli można napisać co zrobić żeby zostać taką osobą.
#pytanie #pracbaza
  • 117
  • Odpowiedz
@Kexu: z niskiego pułapu 6k brutto w firmie z drugiej ligi która zniszczyła mi psychikę rzucaniem mnie na co raz ambitniejsze tematy przeszedłem do chillery utopii z wynagrodzeniem prawie X2 na stanowisku niżej bo w poprzedniej firmie to już pełniłem obowiązki KR. Masakra to była. A tutaj IB i taka firma z topu jeśli chodzi o moją branże. Siepacze ale nie jest jakoś źle. Podoba mi sie
  • Odpowiedz
@Annonekk: W dobrym konsultingu (Bain, McKinsey, BCG, Altman Solon) można dostać około 15k brutto na start po studiach, a w ciągu kilku lat dojść do 40-50k (liczę z bonusami). Minus jest taki, że są duże nadgodziny i UoP to jedyna opcja
  • Odpowiedz
@artekF: zapomniałeś dopisać, ze musi miec z 15 lat doświadczenia i pracować na dużych inwestycjach, co wiąże się z nadgodzinami.


@kozi966: Napisalem, gdzie mozna, nikt nie pytal o to, co jest po drodze
  • Odpowiedz
@Ogorek95: jak tak patrzysz na branżę, to który branzysta ma bardziej przewalone instalacje/elektryka/budo? Nie wiem czy znasz zarobki, ale pewnie czasem słyszysz na naradach kto odwala bardziej maniany i które łatwiej jest naprawić?
  • Odpowiedz
@Kexu: najgorzej ma elektryk. I najlepiej zarabia. Najlepiej ma generalny wykonawca. Sanitarka później po GW ma chyba najlepiej. Najprościej i najwięcej kasy z instalacji (drogie urządzenia). Elektryk ma mnóstwo urządzeń i łatwo coś skopać. Musisz nadzorować od 10 do 100 osób i jak ktoś coś skopie to dopóki nie podasz napięcia na transformator lub rozdzielnice to się nie dowiesz zwykle. Do tego niskie prady, typu pozarowka, LAN, automatyka. Musisz ogarniać to
  • Odpowiedz
@ByczeqFernando: @colemann: Generalnie teraz jestem PMO ale mam jakiś background techniczny/analityczny , z wykształcenia to samo i w zasadzie szukam jakiego pomysłu na siebie co mi bardziej by odpowiadało ¯_(ツ)_/¯ hajs w zasadzie oscyluje w widełkach 11-15k brutto tylko coś nie za bardzo mi to odpowiada …
  • Odpowiedz
@Ogorek95 dodaje Cię do obserwowanych bo kto wie jak kiedyś będzie, ja doświadczenia jako tak na budowie wielkiego nie miałem ale zapisze sobie kontakt do Ciebie, ja póki co uderzyłem w trochę inna robotę bo w utrzymanie ruchu na farmach foto i zobaczymy co z tego wyjdzie, póki co dobrej myśli jestem ;)
  • Odpowiedz
@Ogorek95: dobrze wiedzieć jak to wygląda od strony praktycznej i z innej branży.
A ogólnie jak może wyglądać praca projektowa w elektryce? Bo jak jest smukła konstrukcja lub duży kloc na słabym gruncie, no to większe problemy z punktu widzenia budo.

A z elektryki? Jest jakaś różnica czy ciągniesz kable na 3 czy 30 piętro, jakieś zakłócenia od dużej liczby kabli przy sobie, lub problem z termiką przy dużym skupieniu kabli?
  • Odpowiedz