Wpis z mikrobloga

Zawody w których zarabia się 15 k wzwyż ale nie IT ani medyczne i nie fizyczne (kafelkarz, hydraulik) i nie za granicą i nie trzeba #!$%@?ć na nadgodzinach? Proszę o odpowiedź i jeśli można napisać co zrobić żeby zostać taką osobą.
#pytanie #pracbaza
  • 117
  • Odpowiedz
@Annonekk: Prawnik wewnetrzny w jakiejś większej firmie - praca po maks 8-9h, bardzo dobre zarobki. Z minusów to do tych dobrze płatnych i prestiżowych firm to wymagają osoby z 10-12 letnim doświadczeniem wiec trzeba sie narobić jako radca w kancelarii a dopiero po latach przejść na lżejsza posadę
  • Odpowiedz
nie trzeba z*********ć na nadgodzinach


@artekF: Przecież pisał.

@kozi966: Na pocAtku tak, mi chodzilo, ze jak juz jestes kox, to mozesz na spokojniej prscowac. Murzynisz na poczatku
  • Odpowiedz
Zawody w których zarabia się 15 k wzwyż ale nie IT ani medyczne i nie fizyczne (kafelkarz, hydraulik) i nie za granicą i nie trzeba #!$%@?ć na nadgodzinach? Proszę o odpowiedź i jeśli można napisać co zrobić żeby zostać taką osobą.


@Annonekk: Management dowolny, własna działalność gdzie pracują ludzie, pilot samolotu, kontroler lotów, poseł, członek zarządu dużego przedsięwzięcia i wiele innych.
  • Odpowiedz
@Kexu: zależy co projektujesz. Obliczenia kabli to w zasadzie jedna tabelka w excellu załatwia. Trudniej się zaczyna jak musisz ogarnąć na jutro projekt budowlany jednego obiektu, jechać na nadzory na drugim, a w trzecim projekcie masz szpotkanie z inwestorem na 4h.
  • Odpowiedz
@Annonekk: Radca prawny. Robisz studia, aplikację/z doświadczenia podchodzisz do egzaminu zawodowego. Tylko trzeba sobie wybrać jakąś specjalistyczną działkę i sky is the limit. Jedyny minus jest taki, że pieniądze przychodzą w okolicach 30, ale potem jest z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kexu: tego jest tyle do omówienia że jak chcesz to mogę na priv omówić lub nawet telefonicznie.

Ja uważam że projektowanie się nie opłaca. Ale może ktoś się na tym dorobił i zaprzeczy
  • Odpowiedz
@Ogorek95: pytam się tylko z ciekawości jak to wygląda w innej branży. Sam zajmuje się projektowaniem konstrukcji, głównie stalowych.
Może napiszę na PW, aby z ciekawości zobaczyć jak wygląda przykładowy studencki projekt.

I nie powiem mam ból dupy o zarobki w IT i zastanawiam sie z czego one wynikają z tego, że to jest trudne, czy może jest to młody zawód, to młodzi ludzie zaczęli od wysokich stawek , bo potrzebowali
  • Odpowiedz
@wutermelon: Tylko że nie znam żadnego radcy/adwokata który nie napie***** nadgodzin. W tym zawodzie to typowe, że wysoką pensje na poziomie trzeba dzielić nie przez 160 a 200h miesięcznie (jak nie lepiej).

Stąd "wygodną" pracą jest prawnik wewnętrzny, z tym że żeby zostać takim z wysokim wynagrodzeniem tak trzeba w kancelariach swoje przepracować, stąd te "15k na łapę na UoP" będzie poprzedzone 10 letnim kołchozem w jakiejś kancelarii
  • Odpowiedz
niczego więcej robić nie trzeba


@wutermelon: Z tym że prawnik odpowiada za dowiezienie terminu (w przypadku prawników procesowych) lub projektu (w przypadku transakcyjnych). Nikogo nie interesuje to, że musisz siedzieć po godzinach i nikt za to nie płaci - tym bardziej dlatego, że praktycznie każda osoba z uprawnieniami pracuje na B2B. Na szczęście w lepszych firmach są premie za sprzedane klientowi godziny ponad target - taka rekompensata za nadgodziny.

Stąd fajnie
  • Odpowiedz
@Celinka95: Typowy przykład #!$%@? w korpo zarządzanym przez polską myśl managerską za stawkę studenta drugiego roku informatyki. Fajnie się tam bawicie w tej Warszawie. Weź mnie nie wołaj, bo czasu szkoda mi to czytać.
  • Odpowiedz