Wpis z mikrobloga

Co zakładacie na rower w zimę? Nigdy nie jeździłem zimą na #rower ale stwierdziłem, że tęsknię za dwoma kółkami i chciałbym pojeździć po okolicznych lasach. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak się ubrać, ile warstw na siebie założyć by czuć się komfortowo. W co Wy się ubieracie? #pytanie #mtb #modameska
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wassimir: Zimowe buty do tego zimowe spodnie z szelkami, potowke, Jersey i kurtkę. Na szyje i pod kask buff do tego rękawiczki. Jak jest bardzo zimno to zamiast skarpetek kalenji do biegania zakładam takie cieplejsze, czasami kalesony pod spodnie. Rękawiczki zamieniam na rękawice z Decathlonu na rower. Do -15 spoko daje rade. :)
  • Odpowiedz
@Wassimir: Testuj to co masz i szukaj rozwiązań.
Ja mam:
Góra - potówka + bluza + kurtka + kamizelka termiczna
Dół - letnie spodenki krótkie + nogawki ocieplane
Rękawice - mam 3 pary na różne temperatury
Stopy - letnie buty + mam 3 pary ochraniaczy na różne temperatury
Głowa - letni kask + buff/czapka termiczna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wassimir: eksperymentuj, żeby się zorientować co Ci pasuje. Będziesz się coraz lepiej ubierał to będziesz mógł jeździć dłużej i dalej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wassimir softshell, pod niego z 3 warstwy, spodnie dresowe i pod nie bielizna. Jak ponizej 5 stopni, to rekawice narciarskie i buty gorskie. Na szyje komin i czapke pod kask. Full komfort. Godzinami mozna latac
  • Odpowiedz
ile warstw na siebie założyć by czuć się komfortowo


@Wassimir:

Do -5*C stykną dwie warstwy:
Podkoszulek z Tecnostretchu z Attiq i softshell VanRysell Xtrem z Deca (ma super
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wassimir: najgorsze dla mnie są stopy, nie mam do tej pory rozwiązania, które by eliminowało ich wychłodzenie. Max 1.5h jazdy w -15C w moim przypadku.
  • Odpowiedz