Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jak się wybrać pierwszy raz na #silownia? Normalnie cykam się tam iść.
Chodziłem z dwa miesiące na #kalistenika, ale mam kolano pourazowe i robienie stu przysiadów z wysokiem albo innych przeskoków sprawiło, że musiałem zrobić dobre 3 tygodnie przerwy zanim mnie ta noga przestała boleć. Potem już nie wróciłem na zajęcia, bo wiedziałem, jak to się skończy.
No i myślę, że siłownia będzie lepszym rozwiązaniem. Tylko bez martwego i z przysiadami z małym obciążeniem po prostu bez ambicji na zostanie knurem jeśli o nogi chodzi.
Ale się cykam. Nigdy na żadnej siłowni nie byłem, nie mam pojęcia jaki plan treningowy sobie na start wybrać, nie wiem jakie są zasady dobrego wychowania w takich lokalach.
Kiedys w domu robiłem jakiś #fbw to tam było założenie, że się wszystkie partie robi po kolei. To rozumiem, że musiałbym po, na przykład, wyciskaniu, zwolnić stanowisko, odłożyć ciężar na miejsce (gdziekolwiek to jest), pójść do hantli i zrobić biceps, potem to odłożyć i pójść gdzieś tam na przysiady itd.?
A najgorzej się boję że albo zrobię coś głupiego i się będą ze mnie śmiać, albo będąc bez okularów nie poznam kogoś czy nie skojarzę, że ktoś do mnie mówi XDD
#mikrokoksy, jak żyć?
  • 63
@Shatter:
͡° ͜ʖ ͡°)
jak się boisz to za pierwszym razem idź na cardio i poobserwuj sobie jak ludzie się zachowują.
Polecam też na pierwszy raz wybrać sobie lekcje z trenerem - często sieciowki oferują takie pierwsze spotkanie gratis. Typek cię oprowadzi i pokaże co będziesz chciał. Albo idź z jakimś znajomym jeśli masz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Shatter: wyszukaj sobie plany w stylu Greyskull LP, Starting Strenght, 5x5 Sakera lub Stronglifts 5x5. Ogólnie tak jak napisałeś to się zgadza, jak jest wolna ławeczka to ją zajmujesz, bierzesz potrzebne obciążenie, jak jest zajęta a chcesz ćwiczyć w tym miejscu to pytasz się osoby która ćwiczy ile serii jej zostało albo czy możecie ćwiczyć na zmianę. Jak kończysz to obciążenie odnosisz na stojak, jak hantle to podobnie, a samą sztangę
@Shatter: będzie dobrze, tak jak piszą poprzednicy, na siłowni nigdy się nie spotkałem z jakimś wyśmiewaniem, generalnie ludzie związani ze sportem cieszą się jak inni też dostrzegają zalety aktywności fizycznej i chętnie pomagają jak się o coś zapyta np. jak użyć jakiejś maszyny itp.

pamiętaj tylko żeby na pierwszej wizycie kwiaty dla pań z recepcji przynieść albo jakąś bombonierkę i będzie gites
@Kodzirasek: xD Może i tak. Szczególnie w styczniu, kiedy każdy stawia sobie postanowienia. Ja się od dawna zbieram i już bywalo tak, żę byłem prawie pewien, że idę, no ale coś tam mnie wybijało. A potem całkiem zapomniałem o sprawie xD