Wpis z mikrobloga

  • 58
Myślę czasami o osobach LGBT starszej daty. Jak oni sobie radzili i radzą. Jak to wszystko wyglądało u zwykłych ludzi, nie jakichś artystów
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szzzzzz: mam w pracy takiego dziadka geja, lat 60, wszyscy na niego ciotka mówią i zwracają się do niego w formie "ona", a dziadek tez bardzo wesoły i lubi sobie pożartować z innych chłopaków. Byłam pod wrażeniem bo firma składająca się głównie z ludzi z czasow PRLu.
  • Odpowiedz
prawie 70% nowych przypadków HIV to geje, a stanowią tylko 1-2% populacji.


@Kajtosz: no tak, bo HIV przenosi się głównie przez s--s analny, to nic dziwnego, że są takie statystyki. niewiele to dowodzi. bo wielu partnerów / partnerek ma masa osób hetero.

Byłam pod wrażeniem bo firma składająca się głównie z ludzi z czasow PRLu.


@Kitty_Pop: to trochę jak moja znajoma z mężem z inną karnacją skóry. na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szzzzzz: mogę spytać później mamy 50+, mówiła, że miała we wsi kolegę geja, ale ona to w ogóle była normik i wszędzie miała znajomych xd
  • Odpowiedz
no tak, bo HIV przenosi się głównie przez s--s analny


@Constantine: to prawda, prawdopodobnie zarażenia przez s--s analny jest około 15 razy większe.

niewiele to dowodzi. bo wielu partnerów / partnerek ma masa osób hetero.


Ale jednak dużo mniej, 30% gejów miało ponad 50 partnerów wśród hetero to tylko 2-3%. Jednego partnera miało 16% hetero i 3% gejów
  • Odpowiedz
Myśle ze to wszystko zależało od otoczenia. Sam pochodzę z malutkiej wsi (400 ludzi +\-). Moi sąsiedzi to była para facetów mieszkająca w takim najbardziej stereotypowym wiejskim drewnianym domku. Ten który pochodził ze wsi poszedł do wojska w latach 70, wrócił z kolega i tak już zostali. Mieszkają razem od prawie 45 lat, żaden nigdy nie miał większych nieprzyjemności poza pijaczkami spod sklepu okazjonalnie krzyczącymi „ty to Anon pedał jesteś”. Do tego
  • Odpowiedz
@Kajtosz: dzięki. widzę, że to jest fundowane przez organizacje chrześcijańskie, chętnie bym poszukała innych danych dla równowagi i porównania, ale mnie praca pożera ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Polecam książkę "Homobiografie: pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" Krzysztofa Tomasika. Znajdziesz tam pełen obraz życia queerowych postaci w tamtych czasach, a przede wszystkim dowiesz się, jaki model związku wśród ówczesnych gejów był najpopularniejszy ;)

A tak poza tym to wybitnie ciekawa książka o elitach pisarskich
  • Odpowiedz