Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #budowadomu #budujzwykopem Piszę do Was ponieważ sądzę, że wielu z Was ma dużą wiedzę. Obserwuje tagi dotyczące kredytów, gospodarki, budowy domu. Konto założyłem specjalnie by zadać pytane wcześniej obserwowałem wykop bez konta. Z żona planujemy budowę domu, aktualnie posiadamy działkę 10ar kupiona za gotówkę, mamy wybrany projekt budowlany „balsamowce 4” poszerzone o 2 metry od strony garażu. Odebrałem pozwolenie na budowę. Posiadam fundusze na budowę stanu „0”, wykopanie studni, podłączenie prądu. W planach było na ten rok prace przy działce oraz budowa stanu „0” na wiosnę 2023 dobranie kredytu w wysokości około 300 tys. Aktualnie zarabiam od 70000-140000 zł rocznie( własna działalność gospodarcza franczyza, nie spożywka), żona około 40000, nie mamy dzieci, ale kiedyś chcemy mieć. Wiek ja 29, żona 28. Aktualnie wyprowadziliśmy się z najmu do moich rodziców na wieś na osobne mieszkanie które zrobiłem z piętra domu rodziców w starym po niemieckim budynku (płacimy co drugi rachunek) wiec nie mamy ciśnienia, żona tylko chciała by mieć dzieci, ale ja boje się że obniży Nam to zdolność kredytowa. Co robić ? Kiedy spadną ceny usług i materiałów? Budować w tym roku stan „0” ?
  • 31
  • Odpowiedz
Boje się ze wybuduje w ciągu następnych 2 lat a później będzie krach i ceny spadną.


@RobbinnPll92: Nikt Ci nie zagwarantuje, że ceny się utrzymają, spadną czy urosną. I nie radzę brać wykopowych ekspertów na serio, niestety lata pokazują, że mało kiedy ich prognozy się sprawdzają.
Jedno jest pewne dziecko obniży zdolność kredytową i słusznie, jakby nie spojrzeć jest to dość kosztowna sprawa i długoterminowa.

Na tym tagu są ludzie
  • Odpowiedz
@Hdrunked: TAKIM JAK TY ZAWSZE DAJE JEDNA RADE. JEDZ DO SIEBIE DO MIASTA poszukaj niedonkonczonego kwadraciaka z czasów 80-90 lata i zapytaj sie własciciela jak to było.

wegry dzis wprowadziły kontrole na ceny spozywki, PIS kopiuje to co oni tam robią
  • Odpowiedz
ja nie wierzę, że ceny spadną. inflacja musiałaby zamienić się w deflacje a płaca minimalna spaść. może co najwyżej spadną w takim sensie, że się zatrzymają a inflacja je dogoni, ale na spadek w kwotach bym nie liczył, szczególnie jeśli chodzi o koszty robocizny.
  • Odpowiedz
@RobbinnPll92: twoja branża jest zagrożona bankructwem, kryzysem albo lockdownami? Jeśli nie, to masz luksusową sytuacje- wysokie zarobki, tanie mieszkanie ubrodzicow i raczej stabilną sytuację zawodową. Ja bym powoli budował dom. Bez kredytu tak długo jak się da. A dzieci nie obciążają aż tak bardzo domowego budżetu. Nie zbankrutujesz przez jedno dziecko.
  • Odpowiedz
@RobbinnPll92: ja mam prawie identyczną sytuacje mam pozwolenie i kase na 0. O kredyt się nie bój bo 300 k z takimi zarobkami dostaniesz nawet z 4 osobową rodziną. Ja planuje start w lipcu sierpniu wydaje mi się że ci którzy dostali kredyt teraz albo w tamtym roku wystartują ostro na wiosnę, a potem się uspokoi z cenami bo ludzie przestaną w jakimś stopniu brać nowe kredyty. Planuje mały dom
  • Odpowiedz
Jestem w podobnej sytuacji. Tez mieszkamy u rodzicow i kulamy . Ja sledzę ceny materialow i postanowilem, ze jak trafi sie jakas promocja ale taka konkretna - to kupuje to, co moze leżeć dluzej - mam wiatę pod ktora moge trzymać np. Kostkę brukową na podjazd, bloczki z silikatu, drewno i stal, itp. Mam juz wybrany projekt i wydana decyzję, wiec teraz tylko ruszyc ze wszystkim i nie przeplacic. Jakbym sie wystrzelał
  • Odpowiedz
żona tylko chciała by mieć dzieci, ale ja boje się że obniży Nam to zdolność kredytowa.


@RobbinnPll92: To już każdy bank oblicza sobie indywidualnie. Jeśli mieszkacie u rodziców i koszty życia macie małe (w sensie żadnych leasingów, innych kredytów itp) to nie powinno to być aż tak odczuwalne.
  • Odpowiedz
Jedno jest pewne dziecko obniży zdolność kredytową i słusznie, jakby nie spojrzeć jest to dość kosztowna sprawa i długoterminowa.


@ImYourPastClaire: dlaczego? Ja planuję utrzymać kaszojada za te 500zł, co dostanie od Kaczki, czyli bilans na zero (wiadomo, jakieś prezenty się zdarzą, ale to wyjdą grosze).
  • Odpowiedz