Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #budowadomu #budujzwykopem Piszę do Was ponieważ sądzę, że wielu z Was ma dużą wiedzę. Obserwuje tagi dotyczące kredytów, gospodarki, budowy domu. Konto założyłem specjalnie by zadać pytane wcześniej obserwowałem wykop bez konta. Z żona planujemy budowę domu, aktualnie posiadamy działkę 10ar kupiona za gotówkę, mamy wybrany projekt budowlany „balsamowce 4” poszerzone o 2 metry od strony garażu. Odebrałem pozwolenie na budowę. Posiadam fundusze na budowę stanu „0”, wykopanie studni, podłączenie prądu. W planach było na ten rok prace przy działce oraz budowa stanu „0” na wiosnę 2023 dobranie kredytu w wysokości około 300 tys. Aktualnie zarabiam od 70000-140000 zł rocznie( własna działalność gospodarcza franczyza, nie spożywka), żona około 40000, nie mamy dzieci, ale kiedyś chcemy mieć. Wiek ja 29, żona 28. Aktualnie wyprowadziliśmy się z najmu do moich rodziców na wieś na osobne mieszkanie które zrobiłem z piętra domu rodziców w starym po niemieckim budynku (płacimy co drugi rachunek) wiec nie mamy ciśnienia, żona tylko chciała by mieć dzieci, ale ja boje się że obniży Nam to zdolność kredytowa. Co robić ? Kiedy spadną ceny usług i materiałów? Budować w tym roku stan „0” ?
  • 31
  • Odpowiedz
@RobbinnPll92 sluchaj, zaladowac sie w kredyt zawsze zdazysz. U mnie dochodzi jeszcze kwestia co sie w tym kaczykistanie dalej bedzie dzialo. Bo jak sie zrobi gruba #!$%@? gospodarczo to lepiej miec kase i uciekac poki jest mozliwosc. Jak utopisz w nieruchomosc to moze byc ciezko sprzedać i bedziesz znow startowac od zera za granica. Troche #!$%@? wowczas.
  • Odpowiedz
@panstolec: A już byłem w UK prawie 2 lata nie chce mieszkać za granica. Mam jakoś 150 km do Niemiec to w razie czego pojadę tam do pracy. Przeraża mnie wizja aktualnych nowych zobowiązań aż odechciewa się starać by więcej zarobić
  • Odpowiedz
@RobbinnPll92: spoko, ja wybieram egoizm i lepsze życie dla mnie i mojej rodziny. Jak tu się zepsuje i wyjdzie, że będzie nam lepiej za granicą, to powieka mi nie drgnie ;-) One way ticket, pakujemy dobytek i wio za Odrę do lepszego świata. Dlatego się cieszę, że żyję bez kredytów i nie jestem uwiązany. Jak będzie źle (a niestety coraz więcej na to wskazuje), to ucieknę jak szczur z okrętu
  • Odpowiedz
@panstolec: Jak zaczniesz budowę, to jednak trochę się uwiążesz. Więc będziesz musiał to sprzedać, albo zostawić. Sam się aktualnie buduję
gospodarczo i zaczyna się wykończeniówka, ale jakoś ciężko mi byłoby to porzucić, moje marzenie, sprzedać komuś obcemu. Chyba bym to wolał zostawić, bo nie wierzę, że za granicą bym się wybudował.
  • Odpowiedz
@wooster hm. No dlatego siedze i czekam na rozwoj wydarzen. Mam rozne aktywa i pseudo aktywa (jak 'klasyk' cabrio, ktorym lubie jezdzic latem). To wszystko latwo sprzedac, jak nie u nas to #zagranico zabierajac dwa tiry majatku xd
  • Odpowiedz
@RobbinnPll92: Banki nie lubią działalności gospodarczej. Dla nich to ryzykowna forma uzyskiwania przychodu. Macie z małżonką przyzwoite zarobki, ale pogadaj z bankiem najpierw o zdolności bo może się okazać, że nie dostaniesz takiej kasy o jakiej myślisz.
  • Odpowiedz
@tweoczyzielone: Tak już miałem okazje się o tym przekonać, ostatnie 3 lata budowałem dobry PIT do kredytu chce przystąpić jak firma będzie miała 5 lat, żona będzie miała umowę na stałe i bez dziecka. Prędzej mój pracownik na umowę na stałe dostał kredyt a ja nie. Jak nie dadzą to ich strata wybuduje się za 5 lat
  • Odpowiedz
@RobbinnPll92 można wiedzieć czym się zajmujesz? :) Rozkminiam właśnie otwarcie własnej działalności, franczyzę w gastronomi w mieście wojewódzkim i tak szukam wszytskicj opinii o franczyzach :)
  • Odpowiedz