Wpis z mikrobloga

@chinski_pierozek: czy w którym miejscu napisałem, że ta grupa nienależąca do prymusów szkolnych nie zdobyła edukacji wyższej niż podstawowa? Założyłeś/aś sobie, że tak się nie stało. Obrazek jest o ludziach, którzy są teoretycznie słabszymi uczniami. Słabszy uczeń to taki co dostaje słabe oceny a nie taki który kończy na podstawówce.
Ci słabsi wykorzystali lepiej swój czas, bo pracowali i się uczyli. Mają licencjaty, mgr, ale zdobyte w innym czasie i do
@chinski_pierozek: to są tylko twoje domysły. W ogóle dzielenie ludzi na lepszych i gorszych to kompletna bzdura, nie każdy ma predyspozycje do tego żeby iść na studia a potem pracować umysłowo. Życie pisze różne dziwne scenariusze, choćby mój znajomy z technikum który zawsze z matematyki był przepychany i leciał praktycznie na krawędzi, dziś rok po skończeniu szkoły, żeby było zabawnie pracuje w księgowości
@chinski_pierozek: On o chlebie ty o niebie lol Stopień edukacji oraz oceny w szkole nie są tym samym.

W moim doświadczeniu najlepiej sobie radzą trzy grupy ludzi: Wysokie oceny, bez kucia i bez #!$%@? społecznego; dobre oceny, dużo spoko zainteresowań; dzieci z biznesami do odziedziczenia o ile nie byli takimi patusami z dobrych domów.

Oczywiście jak masz combo dobre wychowanie, duży mózg, zainteresowania i ogarnięcie społeczne to wiadomo, że wygryw zawsze,
czy w którym miejscu napisałem, że ta grupa nienależąca do prymusów szkolnych nie zdobyła edukacji wyższej niż podstawowa?

@ugly0ne: nie musiałeś pisać, twój anegdotyczny przykład jest nieistotny wobec statystyki. Ja mogę znać psa który odziedziczył wielomilionowy majątek po właścicielu i to nie znaczy że psy są bogatsze od ludzi. Słabsi uczniowie rzadziej kontynuują edukację niż lepsi i wyrywkowe przykłady osób słabiej się uczących którym się coś udało tego nie zmienią.
@
@enzojabol:

Prymusy z samymi piątkami ze wszystkiego z reguły nie osiągają nic znaczącego i ciekawego.

"średni" uczniowie nie będą mieli wyższego wykształcenia tak często jak "prymusy", więc będą zarabiali przecięgnie mniej. Twój wywód z dupy jest niepoparty niczym, a z próbą wielkości twojej klasy w liceum wiesz co możesz zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chinski_pierozek: XD Ale nie tak się tworzy argumenty misiu XD Jak już wycierasz sobie twarz statystyką to rób to porządnie. Korelacja w tym wypadku będzie bardzo kiepska (jakiś trend zobaczysz koło średniej 3-4; reszta zakresu będzie miała wygląd binarny (5.8 i 4.8 będzie w 85% szedł na studia; 2.5 i 3.2 w 85% nie będzie szedł na studia).

Tak naprawdę zarówno uczeń 6 jak i uczeń 4 ma podobną szansę pójść
@kozackikozak: To jest właśnie logika wykopowych biedaków. „Jeżdżę 20 letnim szrotem bo jestem eko, nie to co Niemiec jeżdżący nowym autem i napędzający tym samym drenaż surowców ziemi” XD jakos trzeba sobie we łbie zracjonalizować własne nieudacznictwo XD
Korelacja w tym wypadku będzie bardzo kiepska (jakiś trend zobaczysz koło średniej 3-4; reszta zakresu będzie miała wygląd binarny

@Urajah: oczywiscie nie jest to prawda, pierwsze lepsze badanie:
https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/0969776420923133

Tak naprawdę zarówno uczeń 6 jak i uczeń 4 ma podobną szansę pójść na studia (instytut danych z dupy)

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale nie tak się tworzy argumenty misiu XD

Świetne obalenie argumentu ( ͡°(
chinski_pierozek - > Korelacja w tym wypadku będzie bardzo kiepska (jakiś trend zobac...

źródło: comment_1642004790yHnBEHkENA5WyoTvYFYIa0.jpg

Pobierz
@chinski_pierozek: Nadal nie czaisz ale ok, uproszczę to dla ciebie bo widzę, że jest to konieczne. Masz jakiś rok na studiach - i z tego roku IMO (opierając się jedynie na własnym doświadczeniu) większą karierę bardzo często robią studenci, którzy mieli nieco gorsze oceny niż prymusi bo w czasie gdy taki prymus zakuwał to ten przeciętny student zdobywa doświadczenie dorabiając gdzieś, zgłębia swoje hobby, rozwija zdolności miękkie itp. Ja wyżej napisałem
@chinski_pierozek: Nie wiem do czego odnosi się small, medium i large, ale właśnie wstawiłeś grafy pokazujące, że wysokość ocen np w szwecji tłumaczy tylko 20% różnicy w tym czy ktoś pójdzie na studia czy nie - w sumie to lepsze zaoranie swojej tezy niż te dane które ja wymyśliłem XD