Wpis z mikrobloga

no i dlaczego tobie przeszkadza że ktoś z własnej woli to robi?


@bitcoholic: Bo to nie jest z własnej woli. Działają tutaj pewne mechanizmy psychologiczne. Osoby z małych miejscowości mają wbite w głowę, że ksiądz to jakiś dostojnik, wysoko postawiona osobowość. Takiej personie nie można odmówić... Potem nie daj borze jeszcze powie o tym przy okazji mszy... Ludzie psioczą, przeklinają, ale i tak robią co klecha każe.

Wiem dokładnie, że duża
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@BlackFoo: no i dlaczego tobie przeszkadza że ktoś z własnej woli to robi? Zmusza cię ktoś żebyś woził jakiegoś księdza?


Kiedy umrze ci dziadek/babcia (nie życzę, ale kiedyś na pewno to się zdarzy) to trzeba będzie przywieść księdza na pogrzeb a potem odwieźć, i to też będzie problem?

@bitcoholic: nie do końca z własnej woli skoro za odmowę grozi ostracyzm społeczny. To środowisko, szczególnie na małych wioskach jest bardzo trudne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
I skąd pomysł, żeby przywozic księdza na pogrzeb. To chyba jego robota się dostać na cmentarz. #!$%@? rzeczy piszesz.


@korpoRator: całe życie w Gdańsku, więc nie jakaś upadająca wiocha, a wielokrotnie spotkałam się z "koniecznością" wożenia księdza na pogrzeb ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
I skąd pomysł, żeby przywozic księdza na pogrzeb. To chyba jego robota się dostać na cmentarz. #!$%@? rzeczy piszesz.


@korpoRator: całe życie w Gdańsku, więc nie jakaś upadająca wiocha, a wielokrotnie spotkałam się z "koniecznością" wożenia księdza na pogrzeb ( ͡º ͜ʖ͡º)

@poprostuzyj: ale faza
@BlackFoo: sam znam przypadek z pewnej wioski, w której jest kościół filialny, że jest kolejka parafian i każdej niedzieli ktoś z danej rodziny jedzie do pobliskiego miasteczka, gdzie jest siedziba parafii (ok. 5 km) po księdza przywozi go do wioski aby odprawił mszę i odwozi go z powrotem do miasteczka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackFoo:

Sołtys wyznacza osobę

WTF skąd takie info, przecież to zawsze ktoś chętny objeżdża, normalna sprawa na wsi to sobie pomagamy z tematem, wiem, że to się nie mieści w bani ale dla większości z nas kościół i ta kolęda to po prostu ważna sprawa. Przynajmniej dla starszego pokolenia.