Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Szukam jakiegoś SF. Ale nie molocha co ma kilka tomów, tylko żeby było czymś zaskakującym i w miarę kompletnym w jednej książce.

Większość Zajdla i Lema mam już za sobą. Obaj świetnie piszą. Lubię też książki Clarke ("Miasto i Gwiazdy", "Koniec dzieciństwa", "Spotkanie z Ramą"). Nawet SF od Mroza była przyjemna (a przynajmniej większość pierwszej części, zanim się pogubił w tej historii i zmienił to w chaotyczną grafomanię). Chętnie przeczytam coś w podobnych klimatach z eksploracją planet i obcymi cywilizacjami, chociaż nie jest to warunek konieczny.

#sf #ksiazki
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Andy Weir - Projekt Hail Mary


@hard1: czytałem, fajne. Widać napracowanko, ale czułem się jakbym czytał Marsjanina 2.0 - te wszystkie problemy od czapy, utrata przytomności itp sprawiało że miałem trochę mieszane odczucia co do tej książki. No i kosmici też podobni do tych filmu "Arrival". Mimo wszystko bardzo szybko pochłonąłem tę książkę.
@Paczek_w_masle: Marsjanin jest jedną z moich ulubionych książek, dlatego dla mnie to nie była wada. W ogóle, bardzo lubię książki tego autora, włącznie z niezbyt ciepło przyjętą Artemis.

Bobiverse znasz? Też czytałem nie tak dawno temu i mi się podobało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Bobiverse znasz?

@hard1: znam. Bardzo fajny koncept, ale czytałem po angielsku i trochę chaotyczne się to dla mnie zrobiło. Za dużo tych Bobbych było w pewnym momencie xD

Autostopem przez galaktykę

@moll: niedawno sobie odświeżyłem po 10 latach, też fajna książka (ʘʘ)