Wpis z mikrobloga

Znalezione w Internecie, czyli nihil novi

Wyobraź sobie, że urodziłeś się w 1900 roku.
Jeśli masz 14 lat
zaczyna się pierwsza wojna światowa
a kończy się, gdy masz 18 lat
z 22 milionami zabitych.

Niedługo potem, globalna pandemia
Grypa zwana "hiszpanką",
Zabija 50 milionów ludzi.
Ja wyszedłem z tego żywy i wolny,
Ma pan 20 lat.

Następnie, w wieku 29 lat, przeżyłeś globalny kryzys gospodarczy, który rozpoczął się od upadku nowojorskiej giełdy, powodując inflację, bezrobocie i głód.

W 33. roku życia do władzy dochodzą naziści.

Masz 39 lat, gdy rozpoczyna się II wojna światowa, a kończy się, gdy masz 45 lat.

W sumie zginie ponad 60 milionów ludzi.

Kiedy masz 52 lata, zaczyna się wojna koreańska.

Gdy masz 64 lata, zaczyna się wojna w Wietnamie, a kończy się, gdy masz 75 lat.

Dziecko urodzone w 1985 roku uważa, że jego dziadkowie nie mają pojęcia, jak ciężkie jest życie,
a oni przeżyli kilka wojen i katastrof.

Chłopiec urodzony w 1995 roku i mający dziś 25 lat myśli, że to koniec świata, gdy jego paczka z Amazona czeka na przybycie dłużej niż trzy dni lub gdy nie dostanie więcej niż 15 "polubień" dla swojego zdjęcia zamieszczonego na Facebooku lub Instagramie. .

W 2020 roku wielu z nas żyje w komforcie, ma dostęp do różnych źródeł rozrywki w domu i często ma więcej niż potrzebuje.

Ludzie jednak narzekają na wszystko.

Mają jednak prąd, telefon, jedzenie, ciepłą wodę i dach nad głową.

Nic z tych rzeczy nie istniało wcześniej.

Ale ludzkość przetrwała o wiele poważniejsze okoliczności i nigdy nie straciła radości życia.

Może nadszedł czas, aby pomyśleć nad własnym życiem.
źródło: comment_1641836310HY3A3R0CERXrVFTpwRGGnu.jpg
  • 4
@Nizax: Myślę, że masz rację, choć kiedyś też istniały media na miarę tamtych czasów, kiedy chłopaki z gazetami wykrzykiwali najświeższe wiadomości, aby zachęcić do kupna. Pamiętam, z młodych lat jak po plaży w Gdyni chodzili sprzedawcy zachęcając do kupna lodów "calypso" wołali np. "mężu, mężu, nie bądź głupi, niech ci żona lody kupi", lub "przeciw ciąży, są skuteczne, tylko lody mleczne". Czyli reklama, też była. Ale wracając do powyższego postu, człowiek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Edek_Niemiec: są badania społeczne, teraz nie przytoczę, ale badane były kobiety na wsi i w mieście. Te ma wsi nie mając dostępu do informacji i porównania, określały się jako szczęśliwe, bo maiły np. krowę. Te z miasta, statystycznie były mniej szczęśliwe, gdyż mimo wszystko mając więcej, wiedziały czego jeszcze nie mają. A teraz mamy Instagrama :) moim celem jest jak najszybciej moc uciec od cywilizacji i żyć w domku na odludziu.
@Profil_Internetowy: Święta prawda. Ja mam lepiej, gdy zaczynaliśmy z żoną, był stan wojenny, ciężko było coś kupić. Razem tworzyliśmy rodzinę i jej codzienne troski. Ostatnio, dzięki Bogu, minęliśmy 37rocznicę ślubu, rozumiejąc się nawzajem i wspierając się. Ludziom wmówiono, że liczy się ich własne ego, a małżeństwo i rodzicielstwo to poświęcenie, które potem procentuje oddaniem, szacunkiem i bardzo często miłością. Życzę tego samego wam obojgu. Nagroda jest naprawdę fajna, a moi zniecierpliwieni