Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam wrażenie, że wszędzie w Polsce są ludzie sukcesu i wygrywy a jakieś patologie i biedota to tylko skrajne przypadki, które widać w sprawie dla reportera. Pracuje w korpo. Takich korpo w większych miastach jest sporo i ludzie zarabiają tu ciężkie pieniądze. Wszystkie te korpo bitche, po które mąż przyjeżdża SUV-em, opowieści na przerwie gdzie była w tamtym roku na wakacjach a gdzie będzie w tym. Nawet opowiastki o ich dzieciach - przedszkole w języku angielski, jakieś zajęcia dodatkowe, języki, pianino i inne cuda, o których ja w takim wieku nie śniłem. Wypady w weekend ze znajomymi (o tym samym poziomie) w góry, na golfa czy gdzieś zagranice. Większość ma już chyba swoje mieszkanie. Nawet patrząc na ulice to sporo Polaków jeździ dobrymi autami i bardzo często widać jakieś SUV-y czy dobre BMW. Patrząc wśród znajomych na FB to też nieraz ktoś wrzucał jakieś foty z wycieczki do USA. Wystarczy wejść na instagrama dowolnej osoby żeby zobaczyć jak młodzi ludzie korzystają z życia i zawsze mają jakieś zajęcie. Panuje stereotyp, że to wszystko na pokaz - to wszyscy by udawali? Byle studentka ma foty z różnych zakątków świata, drinki, kluby, high-life. Przy tych wszystkich ludziach czuje się jak jakiś nudny typ..

#korpo #korposwiat #polska #zarobki #wygryw #przegryw #instagram

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61daf0c07cb451000c16fa59
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam wrażenie, że wszędzie w Polsce ...

źródło: comment_1641738921ZNniUTGBPIIakq7CtPWAbn.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
Tak jak inni Ci pisali. Widzisz tylko jedną stronę monety.
Przejedź się po parkingach w firmach i juz tak różowo nie jest. Poza tym dam Ci przykład z moich znajomych. Jeden koleś ktorego miałem na fb potrafił przez j----y miesiąc prawie codziennie wrzucać fotki z jakieś Hurghady czy innej miejscówki w promocji. Pojechał, narobił fotek i przez miesiąc katował znajomych jak to nie było 'fajnie'
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie każdy ale każdy kto bardzo chcę to tak żyje. Ja jak szedłem na studia do waw to też przecierałem oczy na widok super fur w Warszawie. Gdzie wcześniej moi rodzice mieli nową Octavię w gnoju i myślałem że to szczyt luksusu. Teraz sam 2 nowe suv y 2 dziecko sporo gotówki na koncie zjeździłem pół Europy ale to wszyscy moi znajomi tak żyją.
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: No trochę tak jest - suvy są duże, ciężkie i przez to drogie w utrzymaniu i zakupie, same opony do takiego X5 to wydatek 4-6 koła, serwis tez jest droższy.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru:

Gościu ale nie ośmieszaj się, zadałeś pytanie o walutę zagraniczną, to Ci pokazałem że w Niemczech to kosztuje mniej. Sam zacząłeś temat leasingow za granicą, więc rozmawiamy o zagranicy, a nie o Polsce. @SzkolnyOprawca Cię już wyjaśnił, ja na dobitkę dorzucę BMW M135i w xDrive za 370 euro miesięcznie. Odrobinę ponad Twoje 300£, ale chyba te 50 PLN do przebolenia. Czekam na argumenty, że seria 1 to nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To nie jest na pokaz. Ci ludzie zarabiają dobrze i teoretycznie stać ich na takie rzeczy. Teoretycznie, bo chociaż są w stanie na bieżąco obsługiwać leasingi i kredyty na mieszkania bez większych problemów, to w praktyce odbywa się to kosztem akumulacji kapitału. Mając do dyspozycji dochód rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie w wieku 30 lat, można przy rozsądnym zarządzaniu kapitałem i nie biedowaniu, zbudować przez 10 lat solidne oszczędności,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To oznacza, że w wieku 40 lat przenosisz się do domu pod miastem, kupionego za gotówkę albo stawiasz go na kredyt, który spłacasz z wynajmu mieszkania i zachowujesz oszczędności. Albo jeszcze jakaś inna opcja. I cały czas zachowujesz spokojną głowę o swój dobrobyt finansowy.
  • Odpowiedz
Pracuje w korpo. Takich korpo w większych miastach jest sporo i ludzie zarabiają tu ciężkie pieniądze


@AnonimoweMirkoWyznania: ale sklepów, marketów, szkół, różnych urzędów itd. jest dużo więcej. I wszędzie tam pracują ludzie za stawki niższe albo dużo niższe niż w korpo. O małych miejscowościach i wsiach nawet nie ma co wspominać. Funkcjonujesz w bańce
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To iluzja. Widzisz to, co jest wrzucane, bo jak ktoś nie ma czego wrzucać, to nie wrzuca, mimo że rzeczy o których piszesz, w Europie zachodniej ma zwykła para nauczycieli. Zwykła para nauczycieli w UK zatrudnia sprzątaczkę w domu czy ma dietę pudełkową, ale w Polsce jest tak skrajna nędza, że ludziom takie rzeczy wydają się luksusowe. Paradoksalnie te relacje na IG pokazują jak skrajnie biednym krajem jesteśmy, że
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To iluzja. Co do studentek zwiedzających różne zakątki świata, to zapewne masz na myśli jakieś kraje europejskie typu Chorwacja czy Grecja, gdzie jak się uda dobrze pokombinować (polowanie na tanie bilety itd) to łączny koszt tygodniowwgo wyjazdu wyniesie 1500-2000 zł, a w dzisiejszych czasach to pełno osób i na studiach dziennych dorabia (ładne dziewczyny jako kelnerki potrafią naprawde niezłą kase wyciągnąć). W tym wieku raczej nikt nie odkłada na
  • Odpowiedz
ech życie: Skoro pracujesz w korpo to pewnie też nie źle zarabiasz,ale jakim kosztem psychiki(po nie wiadomo ile godzin dziennie)więc nie wiem czy wygryw czy przegryw,a co do tego że wszędzie widzisz że wszyscy są bogaci ,no to bogatswo jest mocno eksponowane przez niewielu ,a rzesza biednych jest niestety ukryta najczęściej w mieszkaniach siedzi ,nie widać ich ,poza pojedyńczymi przypadkami żebraków w parkach pod sklepami czy dworcach,nie wiem ja tak myślę
  • Odpowiedz