Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam wrażenie, że wszędzie w Polsce są ludzie sukcesu i wygrywy a jakieś patologie i biedota to tylko skrajne przypadki, które widać w sprawie dla reportera. Pracuje w korpo. Takich korpo w większych miastach jest sporo i ludzie zarabiają tu ciężkie pieniądze. Wszystkie te korpo bitche, po które mąż przyjeżdża SUV-em, opowieści na przerwie gdzie była w tamtym roku na wakacjach a gdzie będzie w tym. Nawet opowiastki o ich dzieciach - przedszkole w języku angielski, jakieś zajęcia dodatkowe, języki, pianino i inne cuda, o których ja w takim wieku nie śniłem. Wypady w weekend ze znajomymi (o tym samym poziomie) w góry, na golfa czy gdzieś zagranice. Większość ma już chyba swoje mieszkanie. Nawet patrząc na ulice to sporo Polaków jeździ dobrymi autami i bardzo często widać jakieś SUV-y czy dobre BMW. Patrząc wśród znajomych na FB to też nieraz ktoś wrzucał jakieś foty z wycieczki do USA. Wystarczy wejść na instagrama dowolnej osoby żeby zobaczyć jak młodzi ludzie korzystają z życia i zawsze mają jakieś zajęcie. Panuje stereotyp, że to wszystko na pokaz - to wszyscy by udawali? Byle studentka ma foty z różnych zakątków świata, drinki, kluby, high-life. Przy tych wszystkich ludziach czuje się jak jakiś nudny typ..

#korpo #korposwiat #polska #zarobki #wygryw #przegryw #instagram

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61daf0c07cb451000c16fa59
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam wrażenie, że wszędzie w Polsce ...

źródło: comment_1641738921ZNniUTGBPIIakq7CtPWAbn.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wyłącz instagram, mogę ci opisać to samo jak ludzie siedzą na kredytach na auta czy nawet ciuchy w polskach B, w dużych miastach też jest bieda po prostu tego nie zobaczysz po galeriach czy w kawiarniach bo tacy ludzie tam nie chodzą po prostu..

Widzisz po prostu ludzi bogatych którzy pokazują się na instagramie itp, a przecież nikt nie robi zdjęć na instagrama jak jest biedny i nie ma za
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Co w tym dziwnego że gość po 20 latach zapierd0lu kupił sobie suva a następnie da się przejechać synowi Oskarkowi?
Jeśli zwracasz uwagę tylko na dobre fury to niska samoocena się kłania.
Przejdź się po ulicy i licz absolutnie każdy samochód jaki przejeżdża. Może 1 na 10 będzie warty więcej niż 20k
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Też się kiedyś nad tym zastanawiałem i moim zdaniem jest tak, że zazwyczaj widzimy tylko to co jest na wierzchu. Jak się przyjrzeć dokładniej to okazuje się, że spora część tych rzeczy nie jest tych ludzi tylko banku - różne błyskotki, wakacje i inne egzotyczne wypady na kredyt, fura w leasingu, można wyliczać... Poza tym zauważyłem u siebie takie dziwne zjawisko, że patrząc ogólnie na szeroki przekrój społeczeństwa, traktuje ich
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: poza tym właśnie warto jeszcze wziąć pod uwagę to, o czym wspomnieli przedmówcy, czyli, że czasami widzimy to co chcemy widzieć, a nie to co jest naprawdę. Na ulicy w moim Zalesiu (miejscowość tuż pod Warszawą) na jakieś 20 rodzin, takie hajlajfowe życie prowadzi max. kilka, może ze 2-3, a reszta to szaraki w Passatach. Mózg nas często oszukuje niestety. ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Mniej instagrama. Za tymi ładnymi obrazkami kryje się często życie na kredycie.

@herbatabezcukru:

Mieszkanie praktycznie każdy ma na kredyt a nowe samochody bardziej opłaca się brać w leasingu. I co w tym złego?

A co do wakacji wątpię żeby ktoś wziął 30k kredytu konsumenckiego na wylot na Malediwy. Ludzie mają piniondz to se żyją.
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że wszędzie w Polsce są ludzie sukcesu i wygrywy a jakieś patologie i biedota to tylko skrajne przypadki, które widać w sprawie dla reportera. Pracuje w korpo. Takich korpo w większych miastach jest sporo i ludzie zarabiają tu ciężkie pieniądze


@AnonimoweMirkoWyznania: w dużych miastach (powiedzmy top 10) mieszka w Polsce niecałe 7 milionów ludzi. Na prawie 40 milionów. Powiedzmy, że drugie tyle dojeżdża. To wciąż poniżej połowy. Dla reszty
  • Odpowiedz
i może sobie na niego pozwolić przeciętny budowlaniec w Niemczech bez jakiegoś uszczerbku w budżecie


@SzkolnyOprawca: masz zerowe pojęcie o tym co mówisz xD Budowlaniec w Niemczech nowym mercedesem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz