Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych którzy kupili M2, i okazało się że że akustyka jest tragiczna. Wycie, rycie, szuranie, bieganie, krzyczenie, rozmowy, garnki. Mam już #!$%@? nieziemski, nienawidzę bachorów, nienawidzę pracy, życia najchętniej bym ich na strzępy rozszarpał. Nie pytam o rozmowę w z nimi. Co zrobiliście? Sprzedaliście mieszkanie za pół ceny na rynku czy mniej i jeszcze dopłaciliscie bombelkom ratę socjali czy jakoś kłóciliście się o swoje pieniądze i to oni się musieli wyprowadzić i razem z właścicielem drugiego mieszkania jakoś wytlumialiscie chociaż #!$%@? to pewnie da co? Wpakował się ktoś w szambo jak ja czy tylko ja jestem taki talent?
#mieszkanie #pytanie #dramat #nieruchomosci #sasiedzi
  • 93
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Mieć starych sąsiadów to wygryw. Auta z okna popilnują, paczkę odbiorą i nie robią imprez ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz aparaty słuchowe są już na BT to nawet TV leci im bezpośrednio na słuchawkę, a nie drze ryja na całe osiedle.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: moze po prostu wyizoluj pomieszczenia? Nie bedzie idealnie, ale moze bedzie nieco lepiej. Zgodze sie niestety - sasiedzi z malymi dziecmi to horror. U mnie przez 30 lat byl spokoj i wprowadzilo sie takie mlode malzenstwo - dzien w dzien x godzin skakania takiego fest łupania, darcie ryja itd. sasiedzi przepraszaja i na tym sie konczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety. Chcesz miec spokoj i cisze?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: nie ma szans, żeby to wygłuszyć tak, żebyś odczuł spokój. W teorii są, ale, żeby zrobić to skutecznie trzeba ponieść duże koszty, często wiąże to za sobą też zmniejszenie powierzchni mieszkania (zwiększa się grubość ścian na przykład) pogorszenie wentylacji itd. Większość tego co wybudowali ostatnio powstało z tzw. bloczków silikatowych, część budynków ma też wady na łączeniach i posadowieniu ścian. W okresie boomu kredytowego chodziło o to tylko, żeby sprzedać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@interpenetrate: nie tylko Ty masz pecha z sąsiadami. My kupiliśmy szereg z nadzieją że nikt nie będzie nam nad głowami biegał... Obok mamy autysytka z ADHD... Biega od lewej do prawej i z góry na dół od 7 do 22. Do tego rzuca przedmiotami, trzaska drzwiami i przesuwa meble. Rodzice jego niby rozumieją że dla nas to uciążliwe i przepraszają, ale nic nie robią żeby było mniej uciążliwie. Także tego ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@avanea: a co by to dało, skoro w zakresie odbiory technicznego nigdzie nie ma badania akustyki.
To osobna sprawa gdzie sprawdzenie wymaga dostępu do innych lokali wokół oraz nikt Ci nie zagwarantuje, że pomimo użytych dobrych materiałów, robotę wykonano prawidlowo
  • Odpowiedz
@fiberian_hufky76: to już jakoś mega #!$%@? akustyka. Współczuje. No u mnie czasami słychać jak sąsiedzi imprezują, ale to bardziej przez balkon, plus ludzie ogarnięci/bez przesadnych ekscesów i tylko raz na jakiś czas. Mieszkając z ludźmi niestety trzeba się przyzwyczaić i kooperować - zachowywać podstawowe zasady kultury.
  • Odpowiedz
@Magma1: masz ty rozum i godność człowieka? Ma przywiązać dzieci do grzejników? Zanim napiszesz znowu takie brednie to polecam zajrzeć do orzecznictwa w kwestii jakie kto ma prawa i jakie prawa mają dzieci.
  • Odpowiedz