Wpis z mikrobloga

@Piekny_Krolewicz: a to swoją drogą. OP to typ człowieka któremu pokazać nowowynalezioną czcionkę drukarską to wyśmieje wynalazcę bo powie że przecież on literki szybciej piórem machnie


@gatineau a wiesz ilu ludzi zginęło od maszyn do pisania? Lepiej jakby tego gówna nigdy nie wymyślono. Albo samoloty, ludzie zanim wymyślili samoloty śmiali się z tych co chcą latać, a teraz takie world trade center i inne katastrofy. W ogóle panie
@
  • Odpowiedz
@gatineau: co do reklamy to ta masz rację, ale co do kwestii z oszukiwaniem to temat jest złożony jak dla mnie i jest w tym trochę prawdy, bo Tesla jest notowana na giełdzie i całe to przedsięwzięcie z teslami w tunelach i budowaniu narracji przez Elona o tym jakie to zajebiste itd. wraz z przyklaskującymi kultystami buduje wrażenie, że no skoro tak mówi, to pewnie warto zainwestować w Teslę, pewnie
  • Odpowiedz
głupi bo jeżdżą w nim samochody i każdy musi mieć kierowcę

@niegwynebleid: głupi to jest ktoś kto nie rozumie, że AI zostanie wytrasowana do poruszania się w tunelu i nie będzie potrzeba kierowcy


@MicroPepe: Psst, w Londynie mają taki system z AI z lat 80-tych bez kierowców, w pełni autonomiczny, na prąd, częściowo w tunelu nazywa się DLR.

https://en.wikipedia.org/wiki/Docklands_Light_Railway?wprov=sfti1
  • Odpowiedz
bo Tesla jest notowana na giełdzie


@MatPL1122: inwestorzy giełdowi wzbudzają w tobie aż taką empatię? Inwestują, biorą na klatę ryzyko. Finanse widzą. Wizja jawna. CEO jaki jest - widzą. Co mówił - wiedzą. Co faktycznie dostarczył - też.

Ma mi ich być żal bo stracili
  • Odpowiedz
@MicroPepe: przepraszam bardzo, ale po co w tunelu AI? Sterownik, który obsługuje ruch w tunelu to pierwszy powstał pewnie ze 100 lat temu, jeszcze przed tranzystorem xD ale nie, budujemy sieć neuronową żeby #!$%@? auto nie wjechało drugiemu w dupę? Czy żeby w ścianę się nie wbiło? Bo nie rozumiem po co to AI, powiesz mi?
  • Odpowiedz
Bo nie rozumiem po co to AI, powiesz mi?


@Bordomir: żeby nie trzeba było się przełączać po wjeździe do tunelu, ogólnie AI ma sobie dawać radę w każdej sytuacji. Tunel nie powinien być tu przeszkodą. Masz wsiąść do auta i iść spać i nie przejmować się tym, że po drodze będzie tunel.
  • Odpowiedz
@MicroPepe poczekaj kolego. Już w tej chwili auta są w stanie trzymać się pasa ruchu. Tunel jest tak naprawdę ułatwieniem - zero skrzyżowań, ładny profil drogi, zero nieprzewidzianych zdarzeń. Więc jeszcze raz, po co pokazywać Teslę jadąca w tunelu, gdy Tesla jeździ po zwykłych drogach od kilku lat?
  • Odpowiedz
żeby nie trzeba było się przełączać po wjeździe do tunelu


@MicroPepe: ale to i tak bez sensu, lepiej tam wpakować oczujnikowane sanki jeżdżące zwykłymi chamskimi algorytmami pisanymi z palca a auto na sankach powinno być wyłączone i zaciągnąć hamulec postojowy (spalinowe - obowiązkowo zgaszony silnik, elektryki mogą se zostawić audio i elektronikę)

AI może się mylić więc musi mieć duże bufory na błędy a stary sprawdzony algorytm z czujnikami będzie
  • Odpowiedz