Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@4gN4x: mózg wykopał wąski tunel o fatalnej przepustowości, bo jeżdżą w nim samochody i to wolniej niż głupi stary tramwaj, niebezpieczny, bo jeżdżą w nim samochody a jest za wąsko, głupi bo jeżdżą w nim samochody i każdy musi mieć kierowcę i jeszcze wiele innych debilizmów, ale taki @gatineau i tak powie, że to wyśmiewanie postępu i genialnego wynalazku xD
Bo to pierwszy tunel w historii najwyraźniej. Mózg ma bezkrytycznych zwolenników
@4gN4x: Elon poza tym ze jest niezłym wizjonerem to raz na jakiś czas potrafi wymyślić na nowo coś co działa jako tako i #!$%@? to koncertowo. Zupełnie jakby miał raz na jakiś czas mikrowylew

Bo gdybyśmy już mieli takie tunele, i gdyby jeździło nimi coś co można w łatwy sposób skalowac jak np takie metro. I teraz zepsujemy to zastępując pojedynczy pociąg mieszczący kilkaset osób pojedynczym samochodem, który potrzebuje podobnego tunelu,
@krzych0: @TheJaster: ale wy się upieracie na to metro

Ja rozumiem, hehe tunel, tunelem jeździ metro wiec skoro tunel to mysi być metro, pozbawiony wyobraźni i zrozumienia istoty sprawy umysł musi tak myśleć bo nie umie wyjść poza schematy

Ale świadczy to o kompletnym niezrozumieniu tematu.

Boring Company docelowo ma budować system elektrycznych sanek które transportują twoj własny samochód. Metro to transport publiczny a system od Bc to ma być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@gatineau: a liczyłeś jaką przepustowość miałyby te platformy gdyby je opuszczać windą jak sugeruje cgi? Samo to dyskwalifikuje ten głupi pomysł.
Odpowiedzią na zakorkowane miasto mają być dodatkowe tunele wypychające jeszcze więcej samochodów do miasta?
Pomyśl przez chwilę. Nawet gdyby to działało (a nie będzie) to co się stanie z tymi samochodami teleportowany mi do centrum? Utkną w takich samych korkach.
Oczywiście, dla kilku bogaczy może miałoby to sens. Ale na
@niegwynebleid:

To po prostu dodatkowy pas drogowy,


O, i zaczynasz dobrze kombinować. Dodatkowy pas drogowy. Ile jest warty dodatkowy pas drogowy w mocno zurbanizowanej tkance miejskiej? Nie wiem - ale myśle że sporo, zwłaszcza ze nie musi dzielić wjazdu z innymi pasami tylko np. Wyjechać prosto w duży parking podziemny np. W centrum handlowym

A reszta pytań - a co mnie obchodzi ta przepustowość i reszta pytań, co ja to buduje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xemioza: loop pod vegas który ma być lepszą alternatywą dla metra. co mniej więcej polega na tym, że se jeździsz Tesla (z ograniczeniem prędkości) jednokierunkowym tunelem pod ziemią