Wpis z mikrobloga

  • 224
Równo sześć lat temu przyjechałem do #uk robić dokładnie to samo co robiłem w Polsce tylko wolniej i za lepsze pieniądze. Pamiętam jak w trakcie lądowania w Bradford wyjrzałem przez okno i miałem wrażenie, że ląduje w jakimś syfno-burym mieście ale po wyjściu z samolotu pojechałem do Hull i była to zmiana o 360° - niczym przenosiny z Sosnowca do Łodzi. Był to czwartek - dość wietrzny i wilgotny, czyli normalny. Następnego dnia poszedłem do pracy, współlokator z mieszkania (w stylu tradycyjnej rudery) pokazał gdzie nie chodzić aby nie dostać w mordę, w pracy okazało się, że ludzie nie do końca mówią po angielsku bo to Yorkshire - np faAww (takie jakby głośne ziewnięcie) w Hull znaczy pięć. W sobotę mogłem w końcu pozwiedzać miasto. Zobaczyłem błotne morze, namioty bezdomnych na głównej ulicy i wiele innych rzeczy których w Polsce nie widziałem, jak np. wózki sklepowe porzucone w losowych częściach miasta.

To było sześć lat temu. A teraz jest lepiej. Człowiek się przeprowadził na południe, gdzie deszcz nie pada codziennie a grzyb nie jest wpisany jako lokator. Nawet ludzie mówią tu po angielsku. Teraz pora zacząć myśleć o nauczeniu się o wszystkich sławnych brytyjskich biegaczach i krykiecistach i oficjalnie zostać obywatelem Królowej.

#emigracja #anglia #hull #wspomnienia #pracazagranica
Pieron - Równo sześć lat temu przyjechałem do #uk robić dokładnie to samo co robiłem ...

źródło: comment_1641550754VbhWyzEYPt2EfL3oQckJRy.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@Pieron: W sumie miałem #!$%@? humor z rana ale mi go poprawiłeś xD mi za miesiąc stuknie 6 lat, nawet nie wiem kiedy to zleciało. Emigrację polecam każdemu, mnie totalnie zmieniła na lepsze i otworzyła oczy. Z ciekawości czym się zajmujesz zawodowo ?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@typeczek w pracy klikam w komputer a następnie to co wyklikam wysyłam piętro niżej ( ͡º ͜ʖ͡º) w efekcie tego klikania chłop dostaje rysunki, bierze jakieś rurki, blaszki i może sobie pospawać jakaś barierkę, schodki albo belkę a następnie jakiś inny chłopek to zamontuje w jakimś apartamencie w Londynie. Czyli robię w 3d model budynku, głównie rzeczy architektonicznych typu właśnie schody, barierki, balkony, "klatki" na rowery a
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: myślę, ze lepiej niz później. Zmieniają zasady jak w kalejdoskopie. Jestem tu jakiś czas i podczas tego były 4 zmiany "rejestracji" i imigrantow.
WRS, registration certificate (tzw. "niebieska książeczka"), permanent residence (tzw. "niebieska książeczka" ale miała większą "sile" niz registration certificate), pre-settled/settled status.
Za każdym razem trzdba było wysyłać Tony papierów do HO, które je gubiło. Trzdba było udowodnić co innego (oprócz settled status, gdzie robisz online).

Imho obywatelstwo jest
  • Odpowiedz
via Android
  • 18
@janusz-lece Grosicki jest chyba najlepszym wskaźnikiem jak bardzo gówniane było Hull ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z innych ciekawostek odnośnie Hull - było to jedno z najbardziej zniszczonych brytyjskich miast po II Wojnie Światowej. I 75 lat po jej zakończeniu, niemal w centrum miasta, wciąż stała niewyremontowana, spalona ruina starego kina zniszczonego w trakcie nalotu w 1941.
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@janusz-lece nie. Jak ja tam mieszkałem to było zatrzęsienie Polaków, Rumunów, Bułgarów i całej Europy wschodniej. Ciapaki wybierają miasta przy lotniskach, jak np. Bradford czy Luton. Za to w Hull była oficjalna strefa no-go gdzie straż pożarna nie zapuszczała się bez obstawy policji w obawie przed tamtejszymi białymi brytyjskimi patusami co od trzech pokoleń nie spędzili ani jednego dnia w pracy tylko żyli na zasiłku w councilowym mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@Euthymol: Mam dopiero 4 lata pracy, reszta to 4 lata szkoły, 2 college i 3 lata studia więc w NI figuruję za krótko ze składkami ale jeszcze rok i się za to na bank wezmę. Life in the UK chyba nie muszę zdawać bo mam tu skończone studia - coś się zmieniło w tej kwestii? Bo tak serio to czekam na siostrę jak skończy 18 lat i wszyscy razem sobie wtedy
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: nie, historyczny zdajesz, jesteś zwolniony z językowego jeśli pokażesz dyplom.

Nie bierz prawnika, sami ogarnięcie. Skosza Was jak za zboże, a papiery i tak sam musisz ogarnąć. Aplikacja jest prosta.
  • Odpowiedz