Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 945
Serio ludzie są w stanie wyrzucić do kosza fundamenty naszej kultury i cywilizacji jeżeli łamanie zasad krzywdzi akurat kogoś, kto im nie pasuje?

To mnie najbardziej przeraża, klaszczecie jak te foki w cyrku, kiedy Facebook czy Google gromadzą władzę na niespotykaną dotąd skalę, wpływają na wyniki wyborów, współpracują z politykami, których lubią, kreują rzeczywistość, i są odpowiedzialni zupełnie przed nikim. Przecież oni zbanowali nawet Trumpa podczas gdy on był nadal prezydentem Stanów Zjednoczonych. Google samo przyznało, że czuje "odpowiedzialnośc" za to, że dopuścili do jego wygranej w 2016 roku i że "nie można tego błędu popełnić ponownie". Aktywnie cenzurowali historię mogące zaszkodzić Bidenowi podczas kampanii (słynne "election fortification", które wyszło pod wyborach).

Tu nie chodzi o żadnego pojedynczego człowieka, czy go lubicie, czy nie. Tutaj chodzi o zasady i o to, że Zachód sam się pcha pod buta korporacji, które ustalają, o czym można rozmawiać i w jaki sposób.

#konfederacja #cenzura #facebook
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

komu oddajemy całkowitą kontrolę nad rzeczywistością.


@BarkaMleczna: Brakowi mózgu, od tego zacznijmy. Jeśli kogoś realia tworzy fejs, insta, gównomedia, filmy, politycy to znaczy, że jest debilem i sam wpadł w kompot.

PS jakie to są fundamenty kultury i cywilizacji? Że niby wolność słowa? To są puste-piękne słówka. To zapomniałaś, że do 1980 była cenzura, media prawie nie istniały, ludzie dopiero żyli jak ciemnogród pozbawiony informacji, sterowano nimi w przypadku wojen
  • Odpowiedz
@SirSherwood:

Pytanie. Czy ugrupowanie polityczne ma być bardziej uprzywilejowane od zwykłego użytkownika platformy?

Jeśli tak, to czemu?
Idąc dalej, to jeśli tak, to gdzie będzie linia? W sensie, czy ugrupowanie polityczne może po prostu ciągle łamać regulamin (czyli forme umowy) przedsiębiorstwa bez
  • Odpowiedz
Ludzie nie zrozumieją co się dzieje bo są zwyczajnie zbyt głupi, krótkowzroczni i zadowoleni bo dostaje wróg


@Jazz-III: Każdy kto jest w tej szopce emocjonalnego betonu i polaryzacji społeczeństwa już przegrał i mi go nie żal. Dokłada się do nienawiści. A te partie są takie, że nienawiść wzmacniają i do niej nawołują. Ani trochę żalu.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: ale pierdoły. Facebook i Twitter przyczyniły sie do zwyciestwa Trumpa, bo ten pierwszy dał sobie wykraść dane, które zostały wykorzystane do psychologiczengo profilowania wyborców przez Cambridge Analytica i pózniej pokazywanie sprofilowanych spotów wyborczych, a Twitter nie poradził sobie z rosyjskimi botami. Google to nie wiem jaki miał niby tutaj wpływ.

Natomiast jeżeli chodzi zbanowanie Trumpa, to chyba nie bez powodu co? Aż tak krótka pamięc, czy celowo naginasz raczywistość?
  • Odpowiedz
facebook jest monopolista


@edgarddavids: Bzdura. Twitter, czy YouTube to jego konkurencja SZCZEGOLNIE z perspektywy polityków i influencerów.

zgadzam ze prywatna firma ma prawo usunac tresc, ktora lamie ich regulamin, tylko pytanie czy regulamin bedzie tak skonstruowany, ze jedyne co mozna bedzie tam umiescic, to tresci zgodne z "linia
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: nasza kultura i cywilizacja oparte są na własności prywatnej i swobodzie działalności gospodarczej, ze wszystkim co się z tym wiąże. Jakie wyobrażasz sobie alternatywy, znacjonalizowanie Facebooka? Objęcie go nadzorem państwowego komisarza ds. wolności słowa? Przecież to już było
  • Odpowiedz
Na naszych oczach korporacje wybierają sobie, co możesz czytać lub udostępniać, a są tacy którzy temu jeszcze radośnie przyklasną.


@filozof900: ludzie tragedia, trzeba przywrócić to co było kiedyś i niech politycy decydują co można czytać lub udostępniać, to jest dopiero fundament naszej cywilizacji.
  • Odpowiedz
Jeśli platforma ma większe wpływy niż politycy, rząd, a nawet prezydent.


@szpongiel: a ma? FB może dać bana politykowi to znaczy że ma od niego większą władzę? Bo nie pozwala na swojej stronie/serwerze mu pisać? XD to ja mogę politykowi przebić oponę w aucie, też mam #!$%@? nad nim większą władzę? LOL

Początek końca demokracji


@szpongiel: Korwinowi o to chodziło przez 30 lat to wtedy było spoko XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zaqwsxe: FB, BigTech jako całość, owszem ma większy wpływ. Kontrolując o czym i o kim można rozmawiać. Co można, a czego nie można znaleźć w wyszukiwarce. Kto jest w stanie się promować, a kto nie. Ogółem są w stanie wpłynąć na to co ludzie myślą i kto wygrywa w wyborach.

Przecież już było nie raz o tym wprost, a problem tylko narasta
https://protestia.com/2020/11/17/facebook-openly-admits-election-interference/
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: No właśnie, chodzi o zasady. Czy konfederacja ma prawo żądać wyjątku, by akurat to konto mogło łamać reguły prywatnego serwisu? Przecież każdy tak samo akceptuje je przy zakładaniu konta. Inny, zwykły człowiek za łamanie ich ma bana, więc czemu partie, konta bogatych organizacji albo celebrytów mają być wyjątkiem?
  • Odpowiedz
sa po tej samej stronie co fb, no i te portale dosc mocno sie od siebie roznia.


@edgarddavids: XDD To NIE JEST MONOPOL.

jestem ciekaw jakbys pisal jakby usuneli konto lubianej przez Ciebie partii - pewnie bys krzyczal o nacjonalizacji mediow spolecznsciowych ( ͡° ͜
  • Odpowiedz