Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że kina zostały technologicznie gdzieś daleko w tyle?

Powinni jebnąć panel fajnego oled'a z dobrym nagłośnieniem, + jakieś małe głośniczki przy siedzeniach z subwooferem obok, żeby można było bardziej "poczuć ten film"

A tak... zachodzisz, białe prześcieradło z projektorem który ma z 15 lat i wyświetla film #!$%@? jakości + na dodatek nie dość, że zapłaciłeś za bilet, to jeszcze oglądaj 20 minut #!$%@? reklam.

#kino #film #oled #technologia
  • 145
@Damianowski: Co do obrazu to zależy od rodzaju projektora i ekranu. W niektórych kinach widać że ekran wymaga wymiany. Ale raczej jak jest dobre kino to nie można porównać doświadczenia z oglądaniem w domu.

Co do dźwięku, mi bardziej przeszkadza ze czasami jest zdecydowanie zbyt głośno. Na Interstelarze autentycznje zasłaniałem uszy rękoma bo nie dało się wytrzymać.
A na reklamy nie musisz przychodzić, przy zakupie biletów możesz spytać ile trwają reklamy i przyjść pod koniec reklam, tak po prostu


@voliereen: A jak kupuję przez internet? Zresztą... i co mam robić z tymi 20 minutami? łazić bez sensu po galerii, czy jak?
Na Interstelarze autentycznje zasłaniałem uszy rękoma bo nie dało się wytrzymać.


@duncanidaho2: Nolan specjalnie robi takie zagrywki dźwiękowe, a czasem nawet aktorów nie słychać. To już nie wina kina akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Damianowski: Ja chodzę do IMAXa i nie narzekam. Jak ostatnio w święta oglądaliśmy na TV kilka filmów, na których byłem w kinie, to byłem zawiedziony jak to wygląda w porównaniu do tego co widziałem wcześniej. Wrażenia bez porównania, zwłaszcza dźwięk
@Damianowski: dla mnie kino to relikt przeszłości. W czasach, gdzie każdy film mogę obejrzeć w formie jakiegoś VOD nie widzę sensu chodzenia do kina. Dodatkowo nikt mi nie szelesci chipsami, nie #!$%@? za uchem i ogólnie jestem bardziej wyluzowany w swoim domu. Ostatni seans jaki widziałem w kinie to World of Warcraft. Dziękuję za uwagę.
@Damianowski: Również od kiedy mam OLED-a to wizyty w kinie to meh, pomimo tego że wiem iż wymieniali projektory w ostatnich latach. Ostatnio dużo głośnych filmów ląduje w serwisach streamingowych już 2 tyg po premierze np. Dune, nowy Bond, Matrix itd. I to w 4K z HDR-em i Atmosem. Wkrótce wszystkie studia przejdą na taki model. Jak dla mnie to kina mogą zdychać. Relikt przeszłości.
Nolan specjalnie robi takie zagrywki dźwiękowe, a czasem nawet aktorów nie słychać. To już nie wina kina akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Damianowski: w tym konkretnym multikinie zawsze tak było. Nie tylko na filmach Nolana. Przez to przestałem tam chodzić.
@Damianowski: A bzdura z tym imax. Na ostatniego Bonda poszliśmy do imax - stosunkowo nowe kino cinemacity we Wroclavii. Wrażenie robi tylko wielkość ekranu, ale rozdzielczość była beznadziejna, boki i napisy rozmazane. Nie wiem, może kwestia siedzenia - mieliśmy 5 czy 6 rząd od dołu, ale to nie powinno mieć znaczenia przecież, bo za bilet na całej sali płaci się tyle samo.