Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że kina zostały technologicznie gdzieś daleko w tyle?

Powinni jebnąć panel fajnego oled'a z dobrym nagłośnieniem, + jakieś małe głośniczki przy siedzeniach z subwooferem obok, żeby można było bardziej "poczuć ten film"

A tak... zachodzisz, białe prześcieradło z projektorem który ma z 15 lat i wyświetla film #!$%@? jakości + na dodatek nie dość, że zapłaciłeś za bilet, to jeszcze oglądaj 20 minut #!$%@? reklam.

#kino #film #oled #technologia
  • 145
Powinni jebnąć panel fajnego oled'a


@Damianowski: OLED-y nie są fajne, bo się zużywają, gdyż są wykonane ze zwiazków organicznych.

Na wielkoformatowe ekrany lepiej pasuje już istniejący #microled, którego "micro" technologicznie jeszcze jest zbyt duże na telewizory, ale na interaktywne ściany jak znalazł:
np. https://www.samsung.com/us/business/displays/direct-view-led/the-wall/
A tak... zachodzisz, białe prześcieradło z projektorem który ma z 15 lat i wyświetla film #!$%@? jakości + na dodatek nie dość, że zapłaciłeś za bilet, to jeszcze oglądaj 20 minut #!$%@? reklam.


@Damianowski: Zaciekawiłeś mnie. Czyli gdyby "jebnęli fajny panel oled z dobrym nagłośnieniem", to nie braliby za bilety, czy nie byłoby reklam?
@Damianowski: większość kin ma proje 4K, jakoś obrazu jest super. Co do dźwięku to są lepsze i gorsze w sensie samego brzmienia ale to jak jest #!$%@? zależy od operatora. Kiedyś byłem na tym samym filmie 2 razy na tej samej sali, za pierwszym ktoś tak #!$%@?ł do pieca, że w kulminacyjnym momencie zadymy było na granicy wytrzymania. Nigdy przed ani po nie słyszałem takiego dowalenia w kinie a na tej