Wpis z mikrobloga

zaczalem sobie szukac roweru na wiosenne zmagania i wychodzi na to ze bede musial na niego wydac tyle co na samochód XDDD

staram sie robic codziennie 20km i raz w tygodniu 50-100km, trasy 50% asfalt (głównie słabej-średniej jakości), 40% żwir/ubita ziemia, 10% błoto/piach. Do tej pory jeździłem (już słyszę ból dupy) rowerem guurskim z dekatlonu za 1000zl czy cos, no ten najtanszy XDDDDDD

Tylko ze jak otworzylem sobie sklepy sprzedajace rowery gravelowe (czyli tę kategorię która chyba powinna mnie interesować) to one zaczynają się od 3k, to jest #!$%@? tyle za ile kupuję samochody zazwyczaj XDDDDDDDDD no i sie zastanawiam czy w ogole warto kupic sobie taki rower do jezdzenia 20km dziennie, nie jestem jakims turbopedalarzem ze sponsorami na koszulce i pieluchą na dupsku tylko gosciem ktory jezdzi na rowerze jako część większego /planu/ treningowego. Muszę przyznać że na rowerach to się całkiem nie znam. Jest jakaś szansa że znajdę używanego gravela za normalne pieniądze (do 2k, najlepiej do 1500 xD)?

#rower #kolarstwo #pedalarze #gravel #kiciochpyta
  • 19
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kexus512: kup se jakiegoś crossa nie wygłupiaj się z gravelem - te 10% przez błoto przejedziesz a odwdzięczy się lżejsza jazdą na pozostałych nawierzchniach no i ceną przez połowę (np taki Romet Orkan). Ja też nie widzę nic złego w jeździe rowerem z Decathlonu - tobie ma pasować a jak się szybciej zdupczy to cię będzie szybciej stać na nowy
@powaznyczlowiek: Crossem ma być lżej na asfalcie? Dlaczego? Na żwirze też niekoniecznie. Raczej przewagę mają na wybojach, dzięki amortyzatorom. No i zależy od konkretnego modelu, bo zarówno gravele, jak i crossy mogą mieć nieco szerszą, czy węższą oponę.

@kexus512: Jak najbardziej możesz też patrzeć na rowery crossowe, przeznaczenie mają bardzo zbliżone, ale inna charakterystyka - zwykła kierownica, zamiast baranka, mają amortyzatory, ale są przez to cięższe. Pozycja na gravelach pozwala
@kexus512: O ile ten obecny rower nie jest za mały na Ciebie to bym po prostu coś w nim ulepszył a nie kupował nowy za 2-3 k. Ceny rowerów poszły w górę i nie jest wykluczone, że Twój obecny rower mieści się teraz w nowych widełkach cenowych. Jak masz rower górski, to powinien się nadawać do tego co piszesz. BTW crossowy najbardziej imo pasuje do tego co pisałeś.
@kexus512 > cytowany tekstTylko ze jak otworzylem sobie sklepy sprzedajace rowery gravelowe (czyli tę kategorię która chyba powinna mnie interesować) to one zaczynają się od 3k, to jest #!$%@? tyle za ile kupuję samochody zazwyczaj XDDDDDDDDD no i sie zastanawiam czy w ogole warto kupic sobie taki rower do jezdzenia 20km dziennie, nie jestem jakims turbopedalarzem ze sponsorami na koszulce i pieluchą na dupsku tylko gosciem

Nie warto, w tej cenie kupisz
@kexus512: Miałem to samo co Ty, MTB za tysiaka z groszami i narzekałem, że na asfalcie dużo wysiłku idzie w gwizdek.

Kupiłem sobie Tribana RC120 i się zakochałem, w kolejnym roku zrobiłem 2x tyle kilometrów co dawniej, o wiele bardziej mi się chce go w ogóle z domu wyciągać, lżej się lata po asfalcie na oponach 35mm i wysokim ciśnieniu, a jednocześnie wiąż mogę się wwalić w wioskowe szutry czy leśne