Wpis z mikrobloga

Strasznie krótkowzrocznie patrzycie. Ja wiem, że na wykopie od wczoraj strzelają korki od szampana.

Tyle że wczoraj spadła Konfa, jutro wiatr historii powieje w przeciwną stronę, CEO FB zostanie np. amerykański Czarnek i polecą profile ateistów albo partii LGBT. Nierealistyczne? W bliskiej perspektywie czasowej - pewnie tak. Ale tak samo nierealna wydawała się w 2016 wygrana Trumpa i jego reelekcja, albo to że Macron będzie przed wyborami trząsł portkami przed Marine Le Pen.

I tak, oczywiście że nie jest to formacja idealna. Sam mam do niej wiele zastrzeżeń. Ale takiej nie ma. Ale tak samo broniłbym zdjęcia np. profilu Lewicy, mimo że się z nią fundamentalnie (w większości kwestii) nie zgadzam. I nie, koronny argument, że "cenzura to tylko jak państwo robi" nie zestarzał się dobrze. Big Tech to w tej chwili superpaństwo, de facto stojące ponad prawem. Sytuacja niezdrowa dla nas wszystkich.

@DoloremIpsum Dolores wołam, bo w sumie powtarzam Twoją myśl - czego staram się zazwyczaj nie robić, ale czasem trzeba.

#konfederacja #koronawirus
Dutch - Strasznie krótkowzrocznie patrzycie. Ja wiem, że na wykopie od wczoraj strzel...

źródło: comment_16414947128CeFvCqX3wVk4r5IjQoDPb.jpg

Pobierz
  • 44
@Ratelmidozer:

fani konfabulacji

A skąd Ty wiesz, czyim ja jestem fanem? Może jestem np. fanem MC Czaskoskiego (głosowałem na niego w II turze)?
A tak naprawdę to jestem fanem Imagine Dragons i Darii Zawiałow. W polityce, niestety, cały czas muszę wybierać "mniejsze zło".

konfabulacji

Mało rzeczy mnie ta niepomiernie bawi, jak te wasze "konfabulacji", "kompromitacji", "konfederosji". Poziom przedszkola. Wróć - poziom janusza z PiS, który
Strasznie krótkowzrocznie patrzycie. Ja wiem, że na wykopie od wczoraj strzelają korki od szampana.


@Dutch: Syndrom oblężonej twierdzy. https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_obl%C4%99%C5%BConej_twierdzy

Tyle że wczoraj spadła Konfa, jutro wiatr historii powieje w przeciwną stronę, CEO FB zostanie np. amerykański Czarnek i polecą profile ateistów albo partii LGBT. Nierealistyczne?


Realistyczne. Tylko co z tego? Chcesz komuś mówić kogo ma zapraszać do swojego domu? Siłą i przymusem?
Może temu odniósł sukces, że zaprasza tych co lubi.