Wpis z mikrobloga

Strasznie krótkowzrocznie patrzycie. Ja wiem, że na wykopie od wczoraj strzelają korki od szampana.

Tyle że wczoraj spadła Konfa, jutro wiatr historii powieje w przeciwną stronę, CEO FB zostanie np. amerykański Czarnek i polecą profile ateistów albo partii LGBT. Nierealistyczne? W bliskiej perspektywie czasowej - pewnie tak. Ale tak samo nierealna wydawała się w 2016 wygrana Trumpa i jego reelekcja, albo to że Macron będzie przed wyborami trząsł portkami przed Marine Le Pen.

I tak, oczywiście że nie jest to formacja idealna. Sam mam do niej wiele zastrzeżeń. Ale takiej nie ma. Ale tak samo broniłbym zdjęcia np. profilu Lewicy, mimo że się z nią fundamentalnie (w większości kwestii) nie zgadzam. I nie, koronny argument, że "cenzura to tylko jak państwo robi" nie zestarzał się dobrze. Big Tech to w tej chwili superpaństwo, de facto stojące ponad prawem. Sytuacja niezdrowa dla nas wszystkich.

@DoloremIpsum Dolores wołam, bo w sumie powtarzam Twoją myśl - czego staram się zazwyczaj nie robić, ale czasem trzeba.

#konfederacja #koronawirus
Dutch - Strasznie krótkowzrocznie patrzycie. Ja wiem, że na wykopie od wczoraj strzel...

źródło: comment_16414947128CeFvCqX3wVk4r5IjQoDPb.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stray_dog: wydaje mi się, że konfa dopóki nie skończy się covid będzie miała rosnące poparcie i bardzo możliwe, że ludzie będą głosowali na nich mimo tego, że się z nimi nie zgadzają, bo wolność jest ważniejsza. Więc niekoniecznie się z tego wyrasta, a wybiera mniejsze zło.
  • Odpowiedz
@Dutch: Abstrahując już od samej Konfy (z którą mi absolutnie nie po drodze, btw), nieustannie bawi mnie w przypadku lewicy to przekonanie, że te światowe woke trendy będą się wiecznie utrzymywać i nie będzie żadnego zwrotu w przeciwnym kierunku, jak to się już działo niezliczoną ilość razy w historii z niemal każdym pokoleniem, które występuje przeciwko swoim poprzednikom.
  • Odpowiedz
@stray_dog: ja tam nie jestem do konca przekonany, że tacy prawdziwi antyszczepionkowcy stanowią jakąś dużą część ich wyborców, większość to ludzie którzy po prostu nie chcą żadnych obostrzeń i lockdonów i przynajmniej teraz dają się na to nabierać (chociaż mam osobiście nadzieję, że dotrzymaliby tej obietnicy).
  • Odpowiedz
@stray_dog: akurat, ze nic nie mogą zmienic to nie dziwne przy 11 osłach.

Co do reszty się zgodzę, ale i tak uważam, że ludzie zechcą wierzyć, że powstrzymają rządzących w lockdownach. Jeśli będą mieli tych 40 posłów to szanse na to są.
  • Odpowiedz
Zakładając konto na portalu internetowym akceptujesz jego regulamin. W tym wypadku ten regulamin został złamany.


@niepopularna_opinia: Pytanie - jaki dokładny przepis w tym regulaminie został złamany? I jak ten regulamin wygląda? Bo jeśli jednym z zapisów jest np. zakaz prezentowania poglądów lewicowych/centrowych/prawicowych - to jest to chyba niezbyt dobra, nie uważasz?
  • Odpowiedz
Tyle że wczoraj spadła Konfa, jutro wiatr historii powieje w przeciwną stronę, CEO FB zostanie np. amerykański Czarnek i polecą profile ateistów albo partii LGBT. Nierealistyczne? W bliskiej perspektywie czasowej - pewnie tak. Ale tak samo nierealna wydawała się w 2016 wygrana Trumpa i jego reelekcja, albo to że Macron będzie przed wyborami trząsł portkami przed Marine Le Pen.


@Dutch: Wiatr historii od setek lat wieje w tę samą stronę,
  • Odpowiedz