Wpis z mikrobloga

Też macie wrażenie, że na świecie jest coraz więcej rozgrywek geopolitycznych między państwami czy to tylko efekt większego zainteresowania się wiadomościami ze świata?
  • 15
@qwdas435: Też tak uważam, do nie dawna nie mogłem uwierzyć, że możliwa jest chociażby projekcja konfliktu zbrojnego w głowach ludzi w krajach wysoko rozwiniętych. Chyba ludzkość wcale się nie zmieniła i wojny nadal mają prawo bytu nawet w europejskiej sferze kultutowej
@vincekd: już to pięknie widać było po tym Krymie w 2014 jak sytuacja wygląda, sojusznicy to najwyżej palcem pogrożą a jak rosja bedzie chciala kogoś na serio zaatakować to po prostu to zrobi, teraz sobie wojska stawiają znowu pod ukraine, pewnie będzie znowu troche agresji żeby kolejny raz sprawdzić granice i w końcu #!$%@?ą z pełnej bomby.
@lyssy: Pozostaje ulokować się w odpowiednim miejscu i czasie by uniknąć przykrych konsekwencji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skandynawia wydaje się odpowiednim kierunkiem
@qwdas435: To szokujące jak łatwo Europa i USA zgodziła się na odebranie jednemu państwu terytorium przez drugie. To tylko pokazuje, że Rosjanie mogą zrobić co chcą, byleby mieli środki i wolę.
@kaspil: Wiem, że będzie ciężko, ale miałem na myśli Europę. Wiem, że były wojny bałkańskie, ale to nie był konflikt nastawiony na ekspansję terytorialną czy gospodarczą
@vincekd: Jugosławia, Ukraina, Nadniestrze, partyzantka antykomunistyczna, Cypr, Grecja, the Troubles, wojny kolonialne Portugalii i Francji, wielką Brytania na Falklandach, pucz w Rosji, powstanae na Węgrzech i w Czechoslowacji, intrrwencjs na bliskim wschodzie