Wpis z mikrobloga

Według Franciszka nie zasługujemy na miano człowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podczas środowej (5 stycznia) katechezy w Rzymie papież Franciszek odniósł się do kwestii rodzicielstwa. Jego zdaniem osoby, które decydują się z niego rezygnować, kierują się egoizmem.

Widzimy, że ludzie nie chcą mieć dzieci (...). I wiele, wiele par nie ma dzieci, bo nie chcą, albo mają tylko jedno, ale mają dwa psy, dwa koty... - mówił papież. Jego zdaniem zwierzęta zajmują miejsce dzieci. To zaprzeczenie ojcostwa lub macierzyństwa umniejsza nas, odbiera nam człowieczeństwo

Osobom, które "nie rozwijają poczucia ojcostwa czy macierzyństwa", brakuje "czegoś fundamentalnego". - Ojcostwo i macierzyństwo są pełnią życia człowieka.


źródło

#childfree #antynatalizm #katolicyzm
Pobierz
źródło: comment_16414127851QSPiw7ruxNQbETToDprhv.jpg
  • 92
@SuperTimor435: Ludzie to istoty posiadające znacznie bardziej rozwinięte cechy umysłowe. Potrafimy mysleć abstrakcyjnie, potrafimy przewidywać i wyciągać wnioski nie na zasadzie tresury itd.

Obrażanie XD, gdzie cie obraziłem subopie XDDD

To tak jakbym ja porównywał się do robaka. Wtedy możesz mnie nazywać robakiem, przecież też jestem robakiem bo kopie w ziemii (np. łopatą).
@Okoproroka: Sory, to miało być do tego @Samedi bo już się chcieli zaczać lizac po jajkach poprzez zagorzały antykatolicyzm ale mu kolege na urlop wysłałem xD

Miło mi że ci umilam wieczór. Lubię to robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak nie będę Cię prześwietlał, wydajesz się być spoko na tle tamtego gościa xd
w mojej wypowiedzi porównałem cechy dorosłych osobników poszczególnych gatunków zwierząt. Czyli rozumiem nowonarodzony szczeniak to nie piesek i można go utopić w wiaderku?


@Pimenista: Dlaczego szczeniak to nie piesek? Ja nie stosuję kryterium wieku czy czegoś podobnego, żeby odróżnić gatunki do siebie. Jeśli chodzi o dorosłych, to istnieją także niepełnosprawni dorośli, którzy tych twoich cech nie posiadają. Według twojego kryterium, powinniśmy ich traktować jak zwierzęta.
@Pimenista: Podsumowując: ludzie nie są tacy sami jak inne zwierzęta, ale są zwierzętami. Czy można porównywać się do psa? Można się porównywać do wszystkiego. Z niektórymi rzeczami będziemy mieć wspolne cechy, z niekotrymi ani jednej. Z psem mamy wspólne np. odczuwanie podstawowych emocji.
I wracając do początku: czy pies/kot może zastąpić dziecko? Zależy co papaj miał na myśli mówiąc "zastąpić". Pewnie nie pomoże ci za 10lat naprawić auta i nie przejmie