Wpis z mikrobloga

Ktoś mi #!$%@? wyjaśni ten nowy wał? Ja już jestem chory z tymi ulgami i gównami, pensja około 100k brutto rocznie, uop dochody z jednego źródła. Brać ulgę czy nie brać? Szczerze wolę co miesiąc normalną pensję niż rozliczać pod koniec roku, ale są tu jakieś haczyki? I co np. mają zrobić pracownicy, którzy są blisko dolnego pułapu i powiedzmy przy nadgodzinach mogą przekroczyć w jakimś miesiącu 5700 brutto, ale to tylko jednorazowo?
#podatki #nowylad #finanse
  • 25
@Dipolarny: Ja to rozumiem tak, że jak nie złożę wniosku, to co miesiąc dostanę taką samą wypłatę, jeżeli złożę o niestosowanie to mogę potem odliczyć podatek i dostanę zwrot, tyle, że nie wiem ile te pieniądze będą wtedy warte, więc wolałbym sianko do łapy i wrzucać w coś innego.
@Trusky92: to nie wiem, nam księgowa mówiła o ile dobrze zrozumiałem na zasadzie, że jak nie planujesz przekroczyć w roku tych ~132k w roku to nie opłaca się składać oświadczenia o zrezygnowaniu z ulgi
@Trusky92: Jak jestes pewien ze nie przekroczysz (premie itp) to nie musisz skladac.

I w druga strone - jak jestes pewien ze za kilka miesiecy nie stracisz pracy i bedziesz dalej tyle zarabial zeby sie utrzymac w widelkach (a nie spasc ponizej-albo no dlugie L4) to tez nie musisz skladac.

Tutaj bardziej sie musza zastanowic ci ktorzy sa na (gornej lub dolnej) granicy widelek.

@Dipolarny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trusky92: ja tego i tak nie rozumiem, jak np zarabia ktoś około 4 tys brutto to lepiej chyba zeby nie miał składki rozliczanej bo potem #!$%@? w rozliczeniu rocznym 5 tys ja to tak rozumiem

@profildogier: ale jak ktoś zarabia 4k to i tak na ulgę się nie łapie więc taka osoba z automatu chyba nie musi nic składać?
@Trusky92: @Dipolarny: 5700-11000 (z hakiem) brutto miesiecznie

Ja tez jestem gdzies po srodku. Na pewno nie przebije - raczej robota pewna i dlugiego L4 nie planuje.
Bez ulgi wychodze troche ponad 100 w plecy. Ta stowa mi zycia nie odmieni wiec zlozylem wniosek i jakby co to odbiore przy rozliczeniu rocznym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@_kapsel: No podobno, ale moi wszyscy podwładni walą te wnioski i się zastanawiam czy to ma sens xD

@Trusky92: ja się nie łapie, bo sporo wychodzę ponad ten przedział, żona ma 4k brutto i też nie składa, bo to bez sensu
Za to koledze z innej firmy (dużej) przysłali info, że dla osób, które zarabiają właśnie w tych widełkach sugerują żeby zrezygnować z ulgi i dostać zwrot przy rozliczeniu pitu.