Wpis z mikrobloga

@Robson86pn: Jak chcesz coś naprawdę zyskać, to kup o większym przekroju. Zwłaszcza do kuchni i łazienki (pralka, suszarka itp.) Oświetlenie jest teraz na LED-ach więc 1,5mm2 wystarczy.
  • Odpowiedz
@mrKoval: Ja mam na przykład kuchnię na 4mm2. Nawet głupi czajnik ma teraz 2kW, dodaj piekarnik, mikrofalę i się robi konkretny pobór prądu. Tak samo do indukcji 3 fazy idą po 4mm2.
  • Odpowiedz
@MickM: Do indukcji osobno 5 x 4 mm2. Może taniej byłoby pociągnąć do kuchni dwa obwody po 3 x 2,5 mm2 niż jeden grubszym kablem - trzeba to przeliczyć.
  • Odpowiedz
@mrKoval
@Robson86pn
Indukcja 4mm2 koniecznie (pseudo znawcy dają 2,5 i jeszcze #!$%@? że jest git XD)
Na resztę kuchni 2,5 styknie
Pralka + suszarka też bym dał 4mm2, tak na zapas jakby obie miały działać na raz.
  • Odpowiedz
@czteryagrafki Ale ja znam temat bo mam wyższe elektryczne i robię domki na dg, dlatego dziwi mnie to dawanie 4 na podstawie bo ktoś tak sobie ubzdurał bez obliczeń i pomiarów obciążenia w trakcie pracy płyty.
  • Odpowiedz
@krzysiu97 co w tym dziwnego? Jest tam #!$%@? duże obciążenie, płyta na 2 fazach ile weźmie No liczmy z 5kw , plus 2-3kw piekarnik co daje 7-8kw. Jak ktoś to lubi puszczac po 5x2,5 to spoko, ale lepiej dać 5x4² która będzie z zapasem. W życiu bym nie dał 2,5mm² na indukcje i piekarnik, może 10lat temu, jak byłem młody i głupi, ale nie teraz xD
  • Odpowiedz