Wpis z mikrobloga

@durielek2: lol jestes idiota? To wlasnie dzieki dzialaniom EBC i reszty bankow centralnych mamy ten syf jaki mamy. Dodruk konczy sie tylko w jeden sposob i teraz ponosimy wszyscy jego konsekwencje.

Jak myslisz ze w EBC pracuja geniusze i uczciwi ludzie to pogratulowac glupoty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@el_Danone: ale nie musisz mnie wyzywać od razu kolego, bo ja za żadną partią nie jestem, a w szegolnosci wiadomo kogo #!$%@?. Ale to nadal ma się praktycznie nijak do inflacji. Mylicie wzrost kosztu produkcji, co słusznie zauważyłeś na poczatku, z cenami surowców które są zależne od znacznie wiekszej ilości czynników jak nieumiejętna polityka. Przykład, absurdalny ale żeby rozjaśnić o co chodzi - przelatuje sobie przez kraj szarańcza, #!$%@? wszystko co
@Therionn: To ciekawe że nie czytam ze zrozumieniem. Bank centralny poza tym nie ma wpływu na inflacje, jak więc zamierzasz to wyregulować inaczej xD? Masz w ogóle jakieś wykształcenie ekonomiczne ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Relkin: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD płacą Ci niby tyle za godzinę a przesiadujesz na stronie że śmiesznymi obrazkami. Ile masz lat, 14? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@konmad: zasadniczo rozchodzi się o to czym jest pieniądz i czy jego ilość/dostępność ma wpływ na realna gospodarkę czy nie. Pieniądz tradycyjnie był biletem płatniczym, najczęściej w pełni wymienialnym na jeden z kruszców i służył do ułatwienia wymiary towarowej i oszczędzania. Inne spojrzenie na pieniądz to uwzględnienie jego realnego wpływu na gospodarkę - w tym wypadku jest nie tylko narzędziem wymiany, a także czynnikiem regulującym wielkość produkcji (szeroko rozumianej). W pewnym
@Relkin: no shit sherlock że mamy inflację, ale nie wszystkie decyzje podejmowane w polityce na nią wpływają xD Wzrost cen to nie tylko inflacja a szereg innych czynników, to tylko składowa, która u nas ma największy i tak wpływ na ceny. Więc przestań #!$%@?ć że wzrost ceny dobra to od razu spadek wartości nabywczej pieniądza, ekspercie xD bo równie dobrze przytaczając bitcoina i problem z czipami można powiedzieć że skoro koszty
W pewnym sensie na konferencjach Beretton Woods stwierdzono że podaż pieniądza może być dowolnie wysterowywana, a wymienność pieniądza na kruszce po stałym kursie jest szkodliwa i blokuje się facto możliwość stosowania polityk pieniężnych.


@majak111: Ogolnie to co piszesz wiem i rozumiem, o tyle nie wiedziałem, że to były konferencje Beretton Woods. Poza tym fajnie, że napisałeś ten komentarz, może komus otworzy głowę. Masz sporą wiedzę na ten temat, działasz w branży?
@konmad: kompletnie nie ta branża, natomiast interesują mnie generalnie rynki finansowe i to co na nich się dzieje. Jestem zdania że jedna z największych jemiol współczesnej gospodarki są właśnie rynki finansowe w szczególności banki, fundusze inwestycyjne - najlepsze jest to, że one nie z własnej złej woli są tymi naroślami, a po prostu są naturalnym tworem systemu, gdzie generacja biletów do kapitalu jest zmonopolizowana. Nie uważam, żeby obecny system finansowy oczywiście
@Therionn: Ja nawet nie wiem do czego pijesz żeby to guglować, pierwszą i najważniejszą przyczyną inflacji jest ujemny bilans handlowy, a drugą właśnie stopy procentowe. Czy jesteś w stanie naprawić bilans handlowy i jak ? Jeśli mi coś każesz czytać ze zrozumieniem to może zamiast coś pisać o guglowaniu napisz jak zamierzasz zatrzymać inflacje, tak swoimi słowami. Bo rozumiem że stopy to ujemne mają być dalej ?
@MateuszNH: Typie, gdzie tak napisałem? Gdzie napisałem, że mam remedium na inflacje? Gdzie napisałem, że stopy mają być ujemne? Rezerwa obowiązkowa, skup obligacji, działania samego ustawodawcy sięgające nawet po denominację pieniądza czy nowe waluty. I uwaga! Znowu nie napisałem, że należy z tego korzystać w tej chwili!
@Therionn: no śmiejesz się z ludzi że myślą "TYLKO STOPAMI PROCENTOWYMI" rpp którego dotyczy post może zwalczać inflacje, a w praktyce właśnie to może zrobić bank centralny, i tylko to, restrykcyjną politykę monetarną. A rząd może przeprowadzić restrykcyjną politykę fiskalną. Więc no tak, w praktyce aktywne zwalczanie inflacji sprowadza się przede wszystkim do podnoszenia stóp procentowych. Słusznie że nie napisałeś o skupie obligacji bo nie należy, a rezerwa to dość analogiczne