Wpis z mikrobloga

@poznaniak: spokojnie, zaraz rząd bohatersko rozda pieniądze doplacając do wszystkiego, bo to ich taktyka. #!$%@?ć polakowi a potem dać mu pieniądze na zmniejszenie strat, bo jak pojdzie do urny to zagłosuje, bo się będzie bał, że jak się zmieni wladza to nie dadzą i nie starczy mu wypłaty do końca miesiaca
  • Odpowiedz
@kaef_v2: znaczy jesteś debilem, trzeba było brać w PLN na stałej stopie, skoro zarabiasz w obcej walucie (wnosze ze w EUR, gdybys nie zarabial w obcej to byś nie dostał hipotecznego w obcej) to byś jeszcze zyskiwał na słabej złotówce bo kurs byłby dla ciebie korzystny.
  • Odpowiedz
@Therionn: no ja liczę że dowalą przynajmniej do poziomu inflacji, wiem marzenie ściętej głowy. Ale to nie jest normalne, że kredyciarze bogacą się kosztem oszczędzających. A gospodarka ma to do siebie, że prędzej czy później koryguje takie anomalie. Z bólem dla wszystkich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jozef-dzierzynski: zarabiałem w obcej jak brałem kredyt. Teraz zarabiam w polskich rublach - stąd ta radość. Póki co, na różnicy kursów w stosunku do pierwotnego jestem -28zl miesięcznie.
  • Odpowiedz
@poznaniak: @Bonetti: @Therionn: ja bym dał 12,5% już

Niektórzy serio myślą, że rząd to wszystko płaci

Rząd nic nie płaci, zapłacą zwykli kredytobiorcy. Według niektórych powinni zbankrutować, bo przecież ja nie mam kredytu, więc inni co nie mają mieszkań powinni płacić 100% pensji na jego spłatę

Zwykły p0lak mieszkania nigdy nie powinien mieć, tylko ci z bogatych rodzin, które po nich odziedziczyli, albo klasa średnia. Zwykły p0lak to powinien
  • Odpowiedz
@poznaniak: skonczy sie na 9% jak nie wiecej. Jak podczas kryzysu z 2008r. Ale teraz bedzie gorzej bo pracy na czarno nie znajdziecie xD i trzeba bedzie sprzedac mieszkanie samochod i wszystko fo macie a na koniec o tak z dlugiem zostaniecie bo cena za mieszkania juz spada. Ludzie sie boją.
  • Odpowiedz
Uwielbiam ekonomicznych wykopków według których inflacje reguluje się tylko wysokością stop procentowych xd


@Therionn: A to oni jakieś inne kroki antyinflacyjne podjęli?
  • Odpowiedz
@altruistyczny: rząd niewiele może zrobić, bo ceny rosną przez pandemie i zerwanie łańcuchów dostaw. Rosną na całym świecie. Pozamykano fabryki, kopalnie i firmy, brakuje towarów a popyt jest stały, także ceny muszą rosnąć. Do tego polityka Chin, które ostatnio wykupiły cała żywność z rynku, bo szykują się na wojnę z usa. Do tego rosja po ukończeniu nord stream 2 zakręciła kurek Europie i stosuje szantażu gazowy, przez co drożeje też prąd
  • Odpowiedz