Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Relkin: a co mają ceny surowców do inflacji? Inflacja to spadek wartości nabywczej pieniądza a nie drożejących surowców xD to że wzrasta cena jakiegoś dobra to nie musi być inflacja xD
  • Odpowiedz
według których inflacje reguluje się tylko wysokością stop procentowych


@Therionn: również reguluje się słownymi zapewnieniami ze inflacja jest podkontrą i nie ze nie dopuscimy do utrwalenia sie podwyzszonej inflacji
  • Odpowiedz
Przy inflacji blisko 10% podnoszą stoopki o 50pb z 1,75 na 2,25%


@poznaniak: inflacja co prawda #!$%@?ła w kosmos ale za to stopy procentowe i tak będziemy podnosić co miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Serio nie żal mi ludzi, którzy za rządów PiS #!$%@? się w kredyt po same kule.
EDIT: to przecież trzeba być kompletnym ekonomicznym debilem, żeby nie wiedzieć już w 2017 czym skończy
  • Odpowiedz
a co mają ceny surowców do inflacji? Inflacja to spadek wartości nabywczej pieniądza a nie drożejących surowców xD to że wzrasta cena jakiegoś dobra to nie musi być inflacja xD


@v1vAz: chyba, że jest to podstawa produkcji. Serio nie widzisz zależności pomiędzy sprzedażą norm CO2 przez rząd i lokowaniem tej gotówki w 500+, TVP, 13 i 14 emerytury? Co ten rząd od 2015 zrobił w kwestii energetyki? Ostrołękę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Już nawet nie wspomnę o przepalaniu miliardów na:
- wybory co się nie
  • Odpowiedz
@poznaniak: No to ja już nie wiem czy to dobrze czy źle bo tu cały czas wykopowi ekonomiści trąbią żeby podnosić stopy a teraz prawie 2tyś plusów przy obrazku negującym ten pomysł, haha
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@jediwolf: deklu roku ale on nic takiego nie napisał.
Wina państwa w wysokości inflacji jest oczywista, były praktycznie zerowe stopy procentowe i zostało sztucznie wprowadzone na rynek więcej środków niż zwykle. Wg. Jakiś tam statystyk najwięcej od ponad 10 lat zostało udzielonych kredytów hipotecznych (możliwe że nawet tych lat przybyło później) więc wzrosły ceny nieruchomości. Wzrosły ceny nieruchomości to wzrosły ceny wszystkiego. Nie wiem jak wam ale mi nikt nie
  • Odpowiedz
A jak! I najlepiej dojechać tym którzy starają się w życiu co nie? Bo u mamusi w piwnicy lepiej ;)


@Therionn: Dlaczego chcesz "dojechać" tych którzy się starają w życiu, dlaczego mieszkasz u mamy w piwnicy i dlaczego mi o tym napisałeś? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kmiocinio: tak, "krrdyciarze" są winni inflacji

Ty to durny jesteś jak but


@durielek2: kto pisze o winie debilu? Ale sporo z tych ludzi by nie dostalo kredytu w ogole gdyby nie zanizanie stop kosztem oszczedzajacych. Stopy powinny byc lekko powyzej inflacji, a co mielismy przez ostatnie lata?
  • Odpowiedz
Stopy powinny byc lekko powyzej inflacji, a co mielismy przez ostatnie lata?


@kmiocinio: wyślij tę mądrość do Europejskiego Banku Centralnego, bo ci debile najwyraźniej o tym nie wiedzą

W czasie kiedy my podnosimy stopy, strefa euro pozostaje przy 0,0 i zaraz nam ich gospodarki odjadą do przodu o kolejne 10 lat.
  • Odpowiedz