Wpis z mikrobloga

@dawid-hopek: sprzedawałem nowe rzeczy bez pudełek i paragonów na olx. Różowa ma w zwyczaju coś odpakować, wyrzucić pudełko i nie używać przez rok. 80% ludzi jest dociekliwych, oczekują historii, dowodów zakupu etc. A potem pisze ktoś że bierze bez gadania, bo cena mu odpowiada ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Kupiłem ten sam produkt z fakturą i paragonem z media expert na olx w tej samej cenie i essa.


@dawid-hopek: to co dupę zawracasz najpierw sprzedającemu, a potem wykopkom wrzucając tu swoje żale?
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: Dzięki takim kupującym na ogół wole wypieprzyc na śmietnik niż się bawić w sprzedawanie na olx :) tez wystawiłem sluchawki (które dostałem pod choinkę) i tez w wiadomościach ludzie próbowali mi wmówić ze na pewno uszkodzone skoro nie mam paragonu (co z tego ze były zaplombowane)
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: nigdy nie dostałem prezentu z paragonem w środku. Prezent to prezent. Jak się kiedyś coś popsuło to ten, co ten prezent dawał paragon miał zachowany w razie w. Jak chcesz gw i paragon to nie kupuj na olx tylko w sklepie albo na allegro od sklepu, który takowe wystawia. Inna rzecz, że niektóre rzeczy mają gw po numerze seryjnym i paragon ci niepotrzebny.
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: Ale się zesrałeś bez powodu xDDD
Sezon świąteczny minął. Dużo przedmiotów to nietrafione prezenty. Jest ogólna zasada ze raczej dowodu zakupu, ceny, metki się nie zostawia na prezencie a ty srasz ze gość to złodziej xD
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: miałem honor banda 5, potem miband 6, bo rozbiłem honora, potem kumplowi odsprzedalem mi banda bo chciał już tu i teraz xD kupiłem przed świętami Huawei Band 6. W sklepach 249zl, 199zl, na promocji 179zl, kupiłem na olx nowy za 120zl, zapakowany.

Czy warto było bez paragonu? Się okaże, 120zl w pizzeri zostawiam za dwie osoby płacąc...

Jeśli to co kupuje OP kosztuje więcej niż 500zl, to można uznać że
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: nie ma paragonu, normalne. Po raz, jak pisze, to byl prezent, po 2, nie znam nikogo kto trzyma paragony.
Zreszta, mamy 2022rok, a ludzie dalej lataja do sklepow z gwarancja, zamiast prosto do producenta wyslac. Nie obchodzi go zaden paragon i nie czekasz dodatkowych 2 tygodni nim sklep wysle go do producenta (bo tak, sklep nie rozpatruje gwarancji, taki brejking nius)
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: nigdy nie dostałem prezentu z paragonem w środku. Prezent to prezent. Jak się kiedyś coś popsuło to ten, co ten prezent dawał paragon miał zachowany w razie w. Jak chcesz gw i paragon to nie kupuj na olx tylko w sklepie albo na allegro od sklepu, który takowe wystawia. Inna rzecz, że niektóre rzeczy mają gw po numerze seryjnym i paragon ci niepotrzebny.


@andrewasos: Właśnie latanie do sklepu jest
  • Odpowiedz
@andrewasos: Oddaj na rekojmie to 2 tygodnie będziesz czekał na odpowiedź, po tym terminie z automatu twoje roszczenie jest uznane.

A co do wysłania do producenta w 2022roku, próbowałeś wysłać przykładowo odkurzacz do jakiegoś producenta bez dowodu zakupu? Na jakiej podstawie byś stwierdził czy sprzęt ma rok czy 2,5? Bo telefony to proste, logują się do sieci itp. Ale odkurzacz, lodówka, suszarka?
  • Odpowiedz
@kowal258: nie musze rekojmia straszyc, nigdy nienmialem problemu z uchylaniem sie od naprawy gwarancyjnej.
Dla przykladu, w zeszlym roku, roczna pralka z samsunga zaczela sie wylaczac podczas pracy, mail do samsunga, przyslali serwis, zrobione od reki. Zadnych pytan. Kilka lat temu laptop hp, zgloszony lroblem z matryca, w ten sam dzien list przewozowy na mailu, za 3dni komputer w domu z nowym ekranem
  • Odpowiedz
  • 1
@dawid-hopek ale mireczkow dupka boli że ktoś szuka taniej i pyta o jakiś dowód zakupu żeby 1. Mieć papier w razie zepsucia a 2. Żeby mieć pewność że nie kradzione.
Ja bym odpidal sprzedającemu że w takim razie niech idzie na rynek w niedzielę i tam sprzeda.

Mirki to z niektórymi rzeczami zaczynają się cofać 3 korki w tyl.
  • Odpowiedz