Wpis z mikrobloga

@Bonetti gdyby u nas było dzisiaj 3.75% to glapa by idealnie ugotował kredytobiorców ( ͡º ͜ʖ͡º) przynajmniej byłby content codziennie z grupy kredyt hipoteczny ( ͡ ͜ʖ ͡)
gdyby u nas było dzisiaj 3.75% to glapa by idealnie ugotował kredytobiorców ( ͡º ͜ʖ͡º) przynajmniej byłby content codziennie z grupy kredyt hipoteczny ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Metylo: do zobaczenia w maju ;]
@Bonetti: kiepska analogia. im większy odsetek zmiennych stupek tym większe przełożenie decyzji rpp na gospodarkę, więc to tak jakby paliło mi się mieszkanie, a ja nie pozwalałby strażakom lać wody do pomieszczeń które jeszcze się nie palą, w nadziei że w ogóle nie zaczną się palić. nie wiem czy to ma sens xD
@Bonetti: nie do końca - w przypadku Czech czy Węgier jest to jedynie hamulec nadpodaży pieniądza - zatrzymanie spirali konsumpcyjnej. W przypadku polski - krainy kredytów ze zmiennym oprocentowaniem to bardziej ściąganie kasy z rynku. Czyli odnosząc się to twojej analogi:
Czechy Węgry - gaszenie pożaru domu w którym znajduje się trochę baterii i czajnik elektryczny
Polska - gaszenie woda budynku elektrowni xD( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bonetti nie znam się na tych kredytach dlatego zapytam.
Znajoma wzięła kredyt ok 250k na mieszkanie. Resztę miała z jakiś tam oszczędności. Mieszkanko warte jakieś 300-320k załóżmy.
Wzięła kredyt na 25 lat nie wiem dokładnie w jakim banku. Jak teraz płaci np ratę 1 000zl to po podwyżkach ile będzie miała? Już narzekala że po ostatnich jakieś prognozy jej przyszły o 150-200 większą rata niż teraz