Wpis z mikrobloga

Zauważyłem na tagu #perfumy że kilku Mirków polecało zapaszki od Victorio & Lucchino a że promocja w Rossmann kończy się dzisiaj to postanowiłem dać kilka swoich uwag i wrażeń z wąchania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodam, że parent company to A.Puig w którego portfolio są m.in. ZARA, Carolina Herrera, JPG, Paco Rabanne i wiele innych.

1. Nº 1 Vitalidad Salvaje Wild Vitality - jedyny niedostępny w Rossmann (na necie jest), z opinii na parfumo oraz z fragry wynika, że to całkiem dobry klon Terre od Hermesa
2. Nº 2 Frescor Extremo - kuzyn Gucci Pour Homme II - początek cytrusowo-chemiczno-alkoholowy. Dość szybko przechodzi w akordy morsko-fiołkowe, z czasem zyskuje na delikatnej słodkości znanej z GPH II i tak sobie trwa 3-4 godziny. Próżno tutaj szukać herbaty, pimento i innych smaczków oryginału, ale dla fanów GPH II jako budżetowa wersja, co by oszczędzać oryginał, pozycja warta uwagi, tym bardziej, że mało jest dobrych klonów Gutka drugiego.
3. Nº 3 Seduccion Magnetica Magnetic Seduction - jak dla mnie to jest ZARA 9.0 wlana do innej flaszki, czyli klon Dior Homme. Daje po nosie ten plastikowy irys. Fani DH i ZARA 9.0 mogą brać bez obawień.
4. Nº 4 Evasion Exotica - chyba najdziwniejszy ze wszystkich. Zaczyna się świeżo, chyba za sprawą lawendy z pieprzem (wyczuwałem tu też coś jakby morskiego), następnie się wysładza, ale jest to taka dziwna słodkość, która wybrzmiewa kokosowo-goździkowo-paczulowo, przypomina mi mix Lucca Cipriano Gold Driver z biedry, JPG La Male i CK Obsession Night ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. Nº 5 Frescor Absoluto - klon podstawowego Armani Acqua di Gio - rozwodniony, generalnie ok, ale jest dużo klonów ADG do wyboru
6. Nº 6 Elegancia Natural - tak jak wspominał @mistyczny_wonsz pachnie to jak lżejsza wersja Issey Miyake L Eau Bleue D Issey Homme, ja tam jeszcze wyczuwam konotacje z Nautica Voyage. Nie ma tu nic z Diora Sauvage poza ogólnym "niebieskim" brzmieniem.
7. N° 7 Frescor Mediterráneo - ZARA Vibrant Leather Summer albo inny klon Dior Homme Cologne

generalnie wszystkie ww zapachy są mało trwałe i szybko robią się bliskoskórne

Osobiście kupiłem sobie tylko Nº 2 bo faktycznie to bliski kuzyn GPH II, którego jakiś czas temu sprzedałem.
Mimo wszystko jak ktoś szuka tanich, znośnej jakości, rozwodnionych zamienników w duzych butlach 150ml w cenie ~65 zł to można brać bez obawień i zlewać się do woli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
SpasticInk - Zauważyłem na tagu #perfumy że kilku Mirków polecało zapaszki od Victori...

źródło: comment_1641227501zFjM4RiVlJa5jnckBnbR0x.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@SpasticInk:

Mam VICTORIO & LUCCHINO N°9 Noche Enigmática

Ten perfum kojarzy mi się JOOP! Homme.

Jest intensywny i zostawia po sobie ślad na ciele około 5 godzin, a na ubraniu nieco dłużej.
  • Odpowiedz