Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Szwagier prawie na zawał zszedł jak sąsiad na mszę przyjechał mercedesem za 400k.
Sąsiad musiał kupić auto żeby na podatkach zaoszczędzić.

Może mi ktoś powiedzieć ile on zaoszczędził na tych podatkach?
Bo mi sie wydaje że jakieś 19%.
Czylo wydał 400k żeby zaoszczędzić 76k.
Dobrze liczę a może czegoś nie rozumiem?
Sąsiad ma firmę transportową jeśli to ma znaczenie.
#podatki #jdg #biznes
  • 17
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Jakkolwiek liczyłem, nigdy wydanie pieniędzy tylko po to, żeby mieć koszty się nie kalkuluje.
Za to, jeśli wydajesz pieniądze na coś czego używasz i jest wartościowe to inna sprawa. Widocznie sąsiad uznał, że ten Merc jest mu potrzebny do szczęścia.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Leasing. Jak ktoś ma firme to nie myśl ze przedsiebiorca kupuje za gotówke bo by poszedl z torbami
¯\(ツ)_/¯ normalnie w leasing na 5 lat i po tym okresie zmienia na nowsze ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Płatnicy VAT, którzy używają samochodu wyłącznie na potrzeby działalności gospodarczej. Leasingobiorca mają prawo do odliczenia 100% podatku VAT i w konsekwencji przyjąć limit 184 500 zł brutto równych 150 000 zł netto.
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: ewidencja ot nie jest problem
@Sl_w_k_1: sprawa wyglądała tak że można było kupić auto za 150tys+VAT, pojeździć nim 3 lata i sprzedać.
Zwykłego śmiertelnika z ubezpieczeniem i wszystkim taka przygoda kosztuje ok 100tys zł płacąc kasa po podatkach
Kogoś kto bierze to w ramach firmy kosztowało to maks z 50tys, teraz w polskim ladzie już pewnie maks z 70tys
  • Odpowiedz
@emitar: nie, jeżdżenie autem o wartości zakupowej 150netto, przez 3 lata kosztuje firmę(JDG) 50tys po opodatkowaniu. Mam to rozpisywać? czy już jasne?
  • Odpowiedz
Obecnie odliczysz polowe VAT lub nawet cały VAT w przypadku użytkowaniu wyłącznie służbowo + ewidencja km. Ponadto 19% dochodowy a od nowego roku generując dodatkowe koszty zapłacisz mniej PODATKU ZUS 4,9%.
  • Odpowiedz