Wpis z mikrobloga

@Franzowaty: to że inni mają gorzej nie znaczy, że sen po 5h na dobę nie jest problemem
@PrzegrywNaZawsze: spróbuj sobie melatoniny i waleriany, osobiście to pierwsze polecam. Jeśli żadne nie pomoże to ja bym się chociaz do lekarza pierwszego kontaktu zgłosił, chociaż wiem z doświadczenia że to co przepisują strasznie chemicznie wyłącza (budzisz sie o 7 a dopiero od 10 zaczynasz kontaktować co się dzieje). Ja u siebie w mieście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@PrzegrywNaZawsze: wszyscy o tabletkach bo tak łatwiej, a jak z twoją higiena snu? Czy łóżka używasz tylko do spania? Czy spędzasz w nim cały dzień? Zadbaj też o to żeby było ciemno, nie siedź przed ekranem na godzinę przed spaniem. Wieczorem włącz słabsze światło - lampkę nocną zamiast górnego. No i ogarnij sobie stała godzine chodzenia spać.
@PrzegrywNaZawsze: mam ten sam problem i z doświadczenia powiem Ci że siłownia nie pomaga. Żebym nie wiem jak był zmęczony nie zasnę od razu a jak już zasnę to się wybudzam co jakiś czas i wiercę . Różne preparaty ziołowe próbowałem i nic, lekarz pierwszego kontaktu nie pomógł mi nic najpierw sugerował ziołowe tabletki co kupowałem sobie sam bez recepty, potem przypisał mi Diazepam, też nie pomógł. Mam teraz zamówione tabletki
@PrzegrywNaZawsze: Hehełana zdecydowanie nie, alkohol też nie. Onie nie pomagają w zwykłym śnie, a bardziej jest to stan "znieczulenia", będziesz po prostu dalej tak samo #!$%@? po pozornie dłuższym "śnie".
Przede wszystkim tak jak napisało tu już kilka osób, najpierw dbanie o jakość snu, a kiedy to zawiedzie to dopiero dalsze próby.

Mniej więcej stała godzina, filtry niebieskiego światła na wszystko parę godzin przed spaniem i unikanie białego światła w pokoju,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PrzegrywNaZawsze: po pierwsze musisz zadbać o higienę snu: nie uzywaj telefonu na 45min przed snem ani zadnych urządzeń emitujących niebieskie swiatlo, zrelaksuj się, poczytaj książkę, przewietrz pokój. Oceń czy masz na pewno dobry materac. Spraw, żeby było jak najciemniej jak idziesz spac (zasłoń rolety albo ogarnij sobie opaskę). Ustal sobie stałe godziny snu i pobudki.
Jak ogarniesz rutynę i nadal nie jestes usatysfakcjonowany to dokup sobie melatoninę.
@PrzegrywNaZawsze: Trittico i nie słuchaj za bradzo gadania o higienie snu bo czasem wszystkiego innego popróbujesz, a i tak bez leku nie zaśniesz, ja biorę 1/3 tabletki i przynajmniej jestem w stanie coś pospać bez wiercenia się, miałem podobnie, też się potrafiłem przewracać z boku na bok przez 2 godziny. Melatonina też powinna być spoko. Higiena snu jest ważna i próbuj faktycznie powoli się tego trzymać, ale żeby cokolwiek pospać "na