Wpis z mikrobloga

Koronacyrku ciąg dalszy.
Opisywałem tu jakieś pół roku temu przygody ciężarnej żony:
https://www.wykop.pl/wpis/58168479
Generalnie oprócz stresu, jakoś udało się wykaraskać z tego absurdu, ale dziś znowu dostałem parodią służby zdrowia w ryj.
Młody dostał wczoraj gorączki- takie 37,5- normalna sprawa, zwłaszcza że ząbki idą. Ale dziś temperatura się utrzymała, a później zaczęła rosnąć do 39 więc uznaliśmy, że nie ma co ryzykować, trzeba sprawdzić. Dzwonimy po pediatrach ale że okres noworoczny to wiadomo jak jest. Zostaje świąteczna i wieczorna opieka medyczna, czy jak tam ten wynalazek zwał.
Przyjął nas pan Hindus, zmierzył temperaturę, osłuchał, zajrzał gdzie mógł i stwierdził, że w sumie to on się nie zna na dzieciach ale, że jest gorączka nieznanego pochodzenia to daje skierowanie na oddział pediatryczny. Póki co paracetamol, żeby się młody nie męczył. W porządku z jego strony- uczciwie postawił sprawę.
No i tym sposobem wylądowaliśmy na izbie przyjęć oddziału pediatrycznego.
I tak sobie siedzimy od czterech godzin.
W tym czasie młodemu przeprowadzono całe jedno badanie.
Zgadnijcie jakie?
Tak jest, test na Covid.
W sumie nie zmierzono mu nawet temperatury o odsłuchaniu nie wspominając.
I tak się zastanawiam, co jeżeli wyjdzie pozytywny?
Nie będzie leczony, bo z tego co mi wiadomo leku na Covid nie ma?
Czy jednak będzie leczony jak na standardowe przeziębienie?
No bo raczej maseczki nie założy, a kwarantanna czy izolacja niewiele zmienia.
No ale jeśli tak, to po co ten test?
Jak mawia klasyk- nie wiem ale się domyślam.

#covid19 #covid #covidioci #koronawirus
Pobierz Elektroniusz - Koronacyrku ciąg dalszy.
Opisywałem tu jakieś pół roku temu przygody c...
źródło: comment_1641163801AlLRRnVgYPO387cLdtlVQi.jpg
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panisiara: no tak, ale jest mnóstwo powodów, dla których dziecko może mieć gorączkę. Jeżeli nie utrzymuje się zbyt długo, daje się zbijać lekami, a dziecko do tego ząbkuje to nie ma co panikować.

A jak już się trafiło do szpitala, bo rozumiem obawy młodych rodziców i lepiej dmuchać na zimne, to na cholerę się oburzać na test na covid, którego gorączka jest objawem xD Życie to nie House MD, że ktoś
@nice123 A nie, jest weekend to luz, po co komu wtedy pomoc medyczna? Nie ma o czym mówić, nie ma problemu. Ty czytasz czasami to co napiszesz? @Wychwalany Wpadliśmy, podaliśmy ale efekt dało to raczej krótkotrwały, więc uznaliśmy za logiczne konsultacje z kimś, kto się na leczeniu zna lepiej od nas. Ja może jestem dziwny, ale jak moje działania nie przynoszą porządnego efektu to szukam specjalisty. @geuze @Pieron Szybki test mi nie