Wpis z mikrobloga

Poszłam do nowego terapeuty i usłyszałam coś w stylu "no tak logicznie rzecz biorąc, to ma pani rację, że świat jest c-----y, ale proszę tyle o tym nie myśleć i oprócz rozsądku zdobyć się jeszcze na jakieś emocje, bo nie można tak tego wszystkiego brać na rozum" xD

To będzie stopisiont złotych, zapraszam ponownie.

#depresja #psychologia
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BarkaMleczna: A jasne nie ciągnę cię już za język. Tylko powiem ci że nastawienie jest bardzo ważne. Jak podchodzisz do terapii sceptycznie, zbyt ostrożnie, wiesz na "nie", to może nie dać spodziewanych efektów.
Chyba że ten sceptycyzm to taki twój wewnętrzny autosabotaż? Nie odpowiadaj tutaj tylko sobie.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Prawdopodobnie miała na myśli to, że skupiając się na aspektach logicznych/analitycznych, ignorujesz sferę emocjonalną i przeżywanie zarówno dobrych, jak i złych emocji. Mózg pracuje w dwóch płaszczyznach, racjonalnej i irracjonalnej. Musi być między nimi balans, koncentrowanie się tylko na jednej to przepis na bycie nieszczęśliwym.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: z tego co piszesz zakładam że to terapia poznawczo -behawioralna. Może warto zainteresować się innym typem jak np. humanistyczna? Mniej jest samych rad, a więcej dążenia do zrozumienia siebie. Ogólnie nie byłam na cbt, ale twoja terapeutka brzmi trochę niedelikatnie, i nietaktownie.
  • Odpowiedz
  • 4
@BarkaMleczna sami nadajemy sens swojemu zyciu, swiat jest smutny, zimny obiad jest smutny, bukiet swiezych kwiatow w koszu na smieci jest smutny, brudny i mokry pies jest smutny, ale juz sam pies jest zadowolony :) musisz być jak łódka, nie wpuszczać wody do srodka bo zatoniesz i nie cisnac na złe wody i góry lodowe, ale musisz znac port(sens) do jakiego płyniesz, bo jak nie wiesz to kazdy wiatr i fala
  • Odpowiedz
  • 4
@BarkaMleczna: dobrze powiedział pan doktor


@spokojnyicierpliwy C-----o. Szczególnie jak na terapeutę.
Po pierwsze c-------c świata to głównie kwestia percepcji a nie "logiki" czy obiektywnych mierników.
Po drugie tekst aby zdobyła się na trochę emocji to takie xD, że nie wiem jak to skomentować.
  • Odpowiedz