Wpis z mikrobloga

Poszłam do nowego terapeuty i usłyszałam coś w stylu "no tak logicznie rzecz biorąc, to ma pani rację, że świat jest c-----y, ale proszę tyle o tym nie myśleć i oprócz rozsądku zdobyć się jeszcze na jakieś emocje, bo nie można tak tego wszystkiego brać na rozum" xD

To będzie stopisiont złotych, zapraszam ponownie.

#depresja #psychologia
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BarkaMleczna: No przynajmniej Cię nie okłamuje, że życie to bajka, jednorożce, motylki, wszyscy ludzie są uczciwi, dobrzy, altruistyczni itd polać mu bo dobrze powiedział :D
Kontakt z własnymi emocjami tez warto mieć a przynajmniej ich nie tłumić tylko zaakceptować je, pozwolić im być i przyglądać się co chcą nam powiedzieć bo to nie jest tak, że człowiek ma emocje dla hecy.
A jak będziesz siedzieć i rozkminiać każde zdarzenie, co
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@konopiapolska: wielu ludzi "wspolczesnych" nawet nie stara sie przejsc samemu przez jakiekolwiek schody i od razu leci po pomoc, ktora wyglada, jak wyglada
Smutek jest naturalna czescia drogi czlowieka
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: nie wiem ale to nie jest przypadkiem tak, że jakby wystarczyło pogadać z typem o problemach to by wszyscy zdrowi byli? Czy to nie jest po prostu wyciąganie kasy z ludzi?
  • Odpowiedz
Czy to nie jest po prostu wyciąganie kasy z ludzi?


@FejsFak: wierzę, że są problemy, na które terapia może pomóc (takie bardziej natury nabytej, tymczasowej, itd.), ale nadal nie rozumiem, dlaczego to tyle kosztuje.
  • Odpowiedz