Wpis z mikrobloga

Chciałabym zapisać się na jakieś sztuki walki w #poznan.
Nigdy nie ćwiczyłam nic takiego. Mój poziom aktywności fizycznej to bieganie i ćwiczenia w domu. Jestem raczej dość drobna. Chciałabym spróbować czegoś nowego, lubię się zmęczyć.
Co polecacie? Jaki klub? Proszę o pomoc

#sztukiwalki #kiciochpyta #pytanie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cassiopei nie znam klubów w Poznaniu, ale wszystko zależy, co lubisz :)
Chcesz trochę potańczyć - capoeira
Chcesz pokopać - kickboxing (taekwondo, karate itd raczej nie polecam)
Chcesz się potarzać i poprzytulać - judo lub bjj (zapasów nie polecam, bo uszy się zmieniają e kalafiory)
MMA to takie wszystko w jednym
Moim zdaniem aikido, kravmaga i tym podobne są raczej mało skuteczne w starciu z kimś, kto coś
  • Odpowiedz
@AshtarPL: Mogły? W sensie że faceci im na to pozwalali? Sam ćwiczyłem karate i mam pierwszy czarny pas. Zawsze wolne walki z kobietami wspominam za najbardziej ryzykowne, bo każdy blok kończył się ranami od ich długich paznokci, każdy cios wyprowadzałem z ułamkiem siły, bo w twarz nie wypada, w biust też tak sobie. Z reguły kończyło się na kopniakami na plecy i brzuch oraz dźwigniach. Dzisiaj już bym się pewnie
  • Odpowiedz
@El_Trufel:

Mogły? W sensie że faceci im na to pozwalali?

W niektórych miejscach masz oddzielne sekcje, albo dziewczyny z dziewczynami a mężczyźni z mężczyznami ćwiczą. Wiadomo, że na krav madze kobiety powinny uczyć się obrony przed mężczyzną. Nawet nie dlatego że potencjalnym agresorem jest mężczyzna tylko właśnie z kobietą sobie raczej poradzą.
Dla nas za to nie do końca jest to dobre.... Uważasz żeby nie zrobić krzywdy, wiadomo że gościa
  • Odpowiedz