Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smacznyy: czasem nie było tam o jakiejś premii? Bo stanowisko pip jest takie

Suma wszystkich składników wynagrodzenia - z wyjątkiem tych wykluczonych w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu - musi wynosić co najmniej wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę

Czyli nie sama stawka godzinowa, ale stawka + prawie wszystkie premie
@smacznyy: nie rozumiem tego argumentu. Przeciez to nie tylko ludzie na podobnym stanowisku beda wiedziec ale wszysxy w calej firmie, wszystkie Seby, Janusze i Kariny z produkcji z ktorymi tez musze czesto pracować. Jak do nich przyjdzie ziomeczek skromnie ubrany pogadac to są inni, niz jak by sprawdzili, ze ten ziomeczek zarabia ca. 5x tyle co oni. Przeciez im by sie w tych malych glowkach nie zmiescilo tyle cyfr
@me__: No i dlatego musisz mieć Uop bo wtedy dostaniesz kwit z wypłaty i wtedy to akurat wychodzi ta mininalna czyli teraz to jakies 14 zl netto/h a zas na UZ oni nie maja obowiazku wystawiac Ci kwitu bo to UZ i kodeks pracy nie obejmuje UZ i tam tak naprawde nie wiesz ile masz rzeczywiscie na reke a w rzeczywistosci jak firma Cie zatrudnia na UZ gdzie praca nosi znamiona
@Pimenista: Zastanawiałem się czemu nie podają wynagrodzenia. Powód może być bardzo oczywisty! Wiele firm chcę to zatajać, by konkurencja nie wiedziała za ile robią, bo może sobie odbić takiego pracownika.
Pracujesz za 20zł/h brutto, a tu przyjdzie nagle rycerz i zaproponuje 30zł/h i co taki Januszek zrobi? Przecież on ma nowe BMW na firmę, musi płacić kupę forsy za nie, córeczce mieszkanie kupił i nie stać go, by godnie pracownikowi zapłacić.
@Pimenista w takim razie nie wychodź z domu, Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja, a ja nie chce, żeby w przestrzeni publicznej znajdowały się osoby mogące mnie zarazić ¯_(ツ)_/¯

@FaterAnona jak firma jest normalna i ma widełki na stanowisko to nikt nie powinien mieć z tym problemu, jak chcesz wykraczać poza nie to stanowisko wyżej