Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2731
Ja tylko przypominam, że za przekroczenie prędkości będziecie biedniejsi o 800 zł, za miesiąc zapłacicie w ch0000j większy rachunek za prąd i gaz a właściciele małych firm muszą wziąć na klatę nowy ład. Witamy w pisowskim roku 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°) #nowyrok #polska
  • 102
  • Odpowiedz
@GratisLPG: Akurat jak chodzi o łamanie przepisów to popieram zaostrzenie kar, bo to jak niektórzy jeżdżą to woła o pomstę xD Z tym, że kara finansowa to po prostu kara dla biedaków, a bogaty dalej będzie sobie jeździł jak chce, więc jak już to powinni więcej punktów dowalić.
  • Odpowiedz
@ugluck: no i najważniejsze :
niemieckie prawo zastrzega wykorzystanie nagrań z kamer w postępowaniu karnym tylko w przypadkach, gdy zostały zarejestrowane przez organy ścigania.
czyli nawet jak będziesz uczestnikiem wypadku, to i tak ich sądy nie interesuje twoje nagranie
  • Odpowiedz
  • 4
Mam w tym miesiacu 1170 za ogrzewanie domu i c.w. w przyszlym miesiacu przybtym samym zuzyciu zapłacę 1800 i to przy vacie obniżonym z 23% na 8% -pozniej gdy vat wroci do 23 będe juz płacil ponad 2000 -nigdy nigdzie nie bylo aż takich podwyzek. Z powodu nieudolnosci wszystkich rzadów od '89 jestesmy w energetycznej czarnej dupie...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Prawo jazdy od 15 lat i w tym czasie jeden mandat za przekroczenie prędkości.

Może wreszcie będzie dało się normalnie jeździć, bo wśród polskich dzikusów na drodze można #!$%@? dostać.


@troglodyta_erudyta: i twierdzisz że to był jedyny raz gdy w ciągu 15 lat przekroczyłeś prędkość? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
i bardzo dobrze, że zapłacicie więcej za przekroczenie prędkości. Jeździć przepisowo (ʘʘ)


@Seszelek: mam nadzieję, że pieszych przechodzących w niedozwolonych miejscach lub na czerwonym świetle, albo jeżdżących hulajnogami po chodnikach też będą karać 1500zl mandatem - w końcu trzeba podnieść bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pieszym ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Tak bylo, potwierdzam byłem tą prędkością
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@smacznyy: widzę że p0lactwo już na ciebie maskoczylo. Sebki w wypierdzianej klasie premium ze styropianem zamiast mózgu, bardzo dobrze trzeba was #!$%@? mandatami żeby w końcu dotarło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@smacznyy: Można się śmiać ale takie rzeczy mają jak najbardziej miejsce. Mnie z kumplem złapali, bo przekroczyliśmy chyba o 10 czy 15 km/h na jakimś zadupiu w środku lasu. Stali gdzieś na jakimś zjeździe i wyłapywali frajerów którzy wyjeżdżali z miasta i jeszcze bezczelnie się śmiali, że jakiś dzik nam może wyskoczyć. To co dopiero teraz się będzie działo to nie mam pojęcia.
  • Odpowiedz
@Shatter:

postawili jak bym remont chyba, od tamtej pory zdążyli tam postawić światła, więc nie ma szans rozjechać pieszego.


Eee ale wiesz że to tak nie działa ze światła dają pieszym nieśmiertelność?

Zarzuć z ciekawości linka do street view tego odcinka to ocenimy czy ograniczenie słuszne czy nie
  • Odpowiedz
przekroczenie prędkości będziecie biedniejsi o 800 zł


@GratisLPG: #!$%@?ć Pis, ale #!$%@?ć #!$%@?. Jak łamiesz prawo to płać. Mandaty są śmiesznie niskie, a realna prędkość w zabudowanym to 70 km/h. A potem debil #!$%@?, że stracił prawko bo przekroczył o 3 km/h, a jechał 103 w zabudowanym xD
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: tylko zacytowałem to co jest w tym artykule, nie wymyśliłem sobie tego:
Z drugiej strony za udostępnienie nagrań policji, ubezpieczycielowi czy na serwisie internetowym grożą kary w liczone w tysiącach euro (wszystko zależy od sprawy) - niemieckie prawo zastrzega wykorzystanie nagrań z kamer w postępowaniu karnym tylko w przypadkach, gdy zostały zarejestrowane przez organy ścigania.
https://moto.pl/MotoPL/7,88389,27265154,kamerka-samochodowa-za-granica-skomplikowane-prawo-i-kary-liczone.html
  • Odpowiedz