Wpis z mikrobloga

@wezsepigulke: no gadałem wyżej z ziomeczkiem i mnie wyjaśnił, możesz mieć, ale nawet jakbyś brał udział w wypadku, te nagrania są nic nie warte, a za udostępnienie ich ubezpieczalni nałożą ci kilka tysięcy € mandatu, więc lepiej ich nie mieć, tak samo w Szwajcarii i w Austrii. W ogóle Niemcy to bardzo dziwny kraj, tam nawet nie ma google maps, bo im nie pozwolili, tylko wybrane rejony
@wezsepigulke: bo masz ją dobrze zamontowaną, ale nie brałeś udziału w wypadku, więc nie udostępniłeś nagrania, mieć to sobie możesz wszystko tylko i tak tego nie wykorzystasz, za Zgorzelcem jak tylko polizei mnie zatrzymało do kontroli, to polecił mi to zdjąć
@nightrain ale po co mam to zdejmować skoro są dozwolone. Trafiłeś na gliniarza dzbana i tyle.

Obiektyw w telefonie też mam potłuc? Bo zdjęcia ulicy też teoretycznie nie mogę udostępniać, nawet google streetview w Niemczech nie działa. Otóż nie, bo udostępnianie to nie to samo fotografowanie, bo nikt mi nie zabroni sobie robić zdjęć na prywatny użytek w ich miastach.
@wezsepigulke: no dzban, nie jest zabronione, ale nagranie z niej nie może służyć jako jakikolwiek dowód, a za udostępnienie nagrania nawet policji czy ubezpieczalni są kary większe niż u nas minimalna wypłata
@smacznyy
No niedaleko mnie postawili na drodze krajowej ograniczenie do 70, a za 50m do 50 km/h
Prosta droga, do której dojeżdżaja drogi z dwóch zakładów.
Nie wspominając o ograniczeniu do 30km/h na czas wycinki drzew przy drodze. Z tym że znak stał tam całą dobę przez kilka dni gdy już tej wycinki nie było.

Infrastrukturę u nas lepiej zaplanowalyby małpy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smacznyy: tak jeżeli będę wiedział że nakazy i zakazy są dla mojego bezpieczeństwa a nie do nabijania skarbonki. Elegancka prosta w lesie i ograniczenie do 60km/godz. Jeśli oni nam takie rzeczy robią to niech się wykopek sprawieliwy nie dziwi.
@smacznyy: a może ktoś w końcu zrobi porządek z oznakowaniem na drodze? Podam przykład: na starej Zakopiance, za mostem w Chabówce, jest podjazd pod górę. Jest też dodatkowy pas do wyprzedzania. Idealny żeby ogarnąć tiry. Ale jest też ograniczenie do 60 schowane za drzewem i policja, która stoi z radarem. Takich miejsc w Polsce jest masa. Oznakowania z kosmosu i policja. Miejsca do golenia kasy.
Prawo jazdy od 15 lat i w tym czasie jeden mandat za przekroczenie prędkości. Może wreszcie będzie dało się normalnie jeździć, bo wśród polskich dzikusów na drodze można #!$%@? dostać.


@troglodyta_erudyta Twierdzenie, że się jeździ bezpiecznie, bo się dostało tylko raz mandat XD

Ja #!$%@?, codziennie przekraczam prędkość i to bardzo i nigdy w życiu nie dostałem mandatu. A ty dostałeś 1, więc to ty jesteś dzikusem ¯_(ツ)_/¯
To moze p0lacy nauczą sie jezdzic zgodnie z przepisami i nie będa nagminnie orzekraczac prędkosci. Zreszta w to watpie, bo co drugi p0lak jeździ jak w amoku


@smacznyy: srały muchy, będzie wiosna. Jechałem dużo poniżej dozwolonej i dostałem mandat za prędkość. I gówno mogłem zrobić, psów było dwóch, a ja bez kamerki.
Po to ktos wymyslil ograniczenie by sie do niego stosowac


@AgentGRU: Świetny argument. Mam nadzieję, że zamknięcie lasów albo maseczki na świeżym powietrzu, będąc samemu na chodniku też popierałeś, bo po coś to ograniczenie ktoś wymyślił ( ͡° ͜ʖ ͡°)