Wpis z mikrobloga

to mówisz, że nie było nieudanych lądowań, martwych astronautów a z współczesnego puntku widzenia tamte nagrania nie budzą zastrzeżeń?


@Pethaf: moment moment, to śmierć astronuatów świadczy o tym, że lądowania były spreparowane a nie odwrotnie? To chyba nie na moją głowę....

https://theconversation.com/moon-landings-footage-would-have-been-impossible-to-fake-a-film-expert-explains-why-118426

https://www.popularmechanics.com/space/moon-mars/news/a28814/moon-landing-faking/

masz tu jeszcze 11 tysięcy godzin nagrań dźwiękowych, tysiące zdjęc i setki filmów których nie podważyło NAWET
ZSRR, uznając wyższość amerykanów. Wykopkowi się to udaje podważyć posiadając 0
@Pethaf: Znaczy 17 misji Apollo to ściema... A co z Łuną i Zondem? Też ściema?
Czemu ZSRR nie ujawnił dowodów, że Apollo nie miało miejsca? Przecież taka dyskredytacja USA na arenie międzynarodowej to tylko czysty zysk + utrzymanie tytułu pionierów lotów w kosmos + wydłużenie czasu na opracowanie własnego lądownika. W ramach wyścigu zbrojeń, o którym sam wspominasz- czyste zwycięstwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryalkus: Przed tymi, co stanęli na powierzchni były jeszcze dwie misje wcześniej, które widziały Ziemię z takiej perspektywy - Apollo 8 (słynne jest zdjęcie wschodu Ziemi nad Księżycem z tej misji) i Apollo 10 (misja bardzo zbliżona profilem do Apollo 11, poza samym lądowaniem).
@staryalkus: Kiedyś zaczęłam dużo myśleć właśnie o lądowaniu na Księżycu, czytałam o tych wszystkich misjach, o tym, że to wszystko miało miejsce tak wiele lat temu i to wszystko wydawało mi się tak surrealistyczne, że zaczęłam odczuwać niepokój podczas myślenia o tym. Przecież to jest niepojęte, ludzie, takie malutkie istotki z planety Ziemia w kosmosie? KOSMOSIE? Tam daleko na Księżycu, który widzę za oknem? Myśl o tym, że ludzie mogli dojść
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryalkus: to se przeczytaj książkę "Niosąc płomień" Michaela Collinsa. Był on jednym z załogi, która pierwsza poleciała na Księżyc. Myślę, że po tej lekturze będziesz se w stanie to wyobrazić. Ile potrzeba było środków, poświęcenia, czasu i roboty aby to się udało to jest wręcz nie do wyobrażenia. O szczęściu już nawet nie wspominając.